.

.

2 парчиња Електрични Лемење Железо, Калај Вшмукување Уред Лемење Морон Електрични Заварување Железо Пиштол PCB апсорбира метални Алатки за Вшмукување калај пумпа

2 парчиња Електрични Лемење Железо, Калај Вшмукување Уред Лемење Морон Електрични Заварување Железо Пиштол PCB апсорбира метални

DEN 139.20
DEN 125.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Нашата Услуга : Ние поддршка за промет на големо,ве Молиме contect ни доколку ви е потребно повеќе, Ние ќе ви даде Најдобри трговија на големо цена. Ве молиме не заборавајте да додадете ни ја вашата Омилена Продавница листа,ние ќе бидат испраќате нови производи ! Кога коло се поправа, тоа е потребно да се отстранат интегрирано коло од печатени плочки на табла. Тоа е многу тешко да се размонтираат интегрирано коло pin, и понекогаш тоа ќе ја оштети интегрирано коло и на коло. Употребата на калај suctioner да се отстрани блокови, отстранување на елемент е погодно, исто така, не е лесно да се оштети коло, која е најчесто користен метод за стручно, лемење се топи, додека калај suctioner на чип pin за да го отстраните млазницата, на лемење е вовлечени во лемење морон, лемење игли сите пушеле по интегриран блок може да се отстрани. Едб suctioner, за почетници е многу практична, првата употреба на електрични железо е лесно да се залемени насекаде, заварување машина вшмукување може да ви помогне да се стави на плочки на табла за да се ослободите од вишокот лемење. Покрај тоа, вшмукување и заварување машина е многу корисно во отстранување на елемент, тоа може да ги апсорбира сите зглобови себе, малку одржување, триење звук, секогаш ќе има време за да се отстранат делови, може да има потреба за замена на оштетени делови, или PCB дупка во конзерва не може да се отстрани, во ова време, јас сум апсолутно ви препорачуваме да се купи калај suctioner. Но, една конзерва suctioner десет јуани, може да се точни апсорбира се стопи лемење, без отстранети делови. Кога е во употреба, првиот лемење греење, потоа притиснете го активира повторно калај suctioner. Лемење морон вшмукување млазницата може да биде блиску до железо, не грижете се, бидејќи тоа е топење, висока топлина-отпорни Тефлон материјал, па дури и оштетена поради честа употреба, исто така, може да биде лесно да се замени! Листа на предмети : 1pcs * злато вшмукување калај 1pcs * сребро вшмукување калај Купување Белешки Ако вашата адреса е оддалечена област на DHL или Fedex или други превозот метод, ве молиме имајте во предвид : DHL или Fedex или други превозот надомест на наполнетост на локална такса,вредноста на проектот не ги вклучува трошоците на вашата земја е далечински адреса;Тие треба да се плати за областа надомест за дополнителни! На одреден број на такси, ве молиме контактирајте со нас. Благодарение на нивната соработка! Тарифа : цената тука не се вклучени тарифата, така што корисниците мора да ги плати тарифа. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Вие треба да се обрне вашата земја царинската даночни пријави пред шопинг Треба да се разбере вашиот национален царина систем, Ако откако ќе ја испратите на проектот Проект за вашата земја, вие не сакате да плаќате данок на трошоците доведе до проектот се врати од страна на логистичка компанија

Кон својствата

Број На Модел На:
Вшмукување калај пумпа
Бренд Име:
chuilian
is_customized:
Yes

Најдобри предлози во категоријата