.

.

101/116/130/145PSI 210F WYA-20 0.7/0.8/0.9/1Mpa 99 TP Вентил BSP3/4 Температура и Притисок Олеснување Вентил како TP сигурносен Вентил 99C

101/116/130/145PSI 210F WYA-20 0.7/0.8/0.9/1Mpa 99 TP Вентил BSP3/4 Температура и Притисок Олеснување Вентил како TP сигурносен

DEN 720.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


101 PSI 210 F WYA-20 0.7/0.8/0.9/1.0 Mpa-99 TP Вентил BSP G3/4" Температура и Притисок Олеснување Вентил како TP сигурносен Вентил 99 centigrade
Вовед : Температура & Притисок Безбедност Вентили (Т/P Вентили)
0.7 Mpa=101 PSI
0.8 Mpa=116 PSI
0.9 Mpa=130.5 PSI
1.0 Mpa=145 PSI
Детален вовед :
Температурата & Притисок Безбедност Вентили(TP Вентил) е погоден за употреба на други чувствителни функции, како што се " соларни загревачи на вода греалка, електричен грејач, топлинска пумпа бојлер, разни видови на греење функции(како што се котел),итн.
TP Вентил може да се намали температурата и намалување на притисокот автоматски , има температура и притисок двојно безбедно заштита функција, тоа е безбедност заштитник со притискање тип топла вода уред во моментов.
Овој производ е произведен според Американските(W) и Австралиски RMC прототип, според Американскиот Национален Стандард ANSIZ21.22 и Канадски Гас Асоцијација стандард CSA4.4, нови производи на кои Австралиските стандарди ASI1357.1,LN938 и националниот стандард GB1241,GB1242,GB1243 се развива.
Секој индекс на производи достигне или надмине меѓународни како производ.
Нашата компанија drafts (недовршени) за да електрична член на група за Притисок и Температура Satefy Вентили националниот стандард сега..
За Испорака :
Товарни цитирани НЕ вклучува дополнителни трошоци за далечински област наведени од страна на Изразат компанија.
За Конекција
Паралелно (директно) конци, British Standard Цевка Паралелно нишка (BSPP), кои се во постојана дијаметар; означена со буквата Г. Според стандард ISO 228
G1/2" номинален дијаметар е 15mm, попозната како DN15mm; надворешниот дијаметар на G1/2" темата е 20mm наоколу.
G3/4" DN20mm OD 25мм околу; G1" DN25mm OD 32-милиметри околу ; G2" DN50mm
За Гаранција
Ние обезбедуваме 1 година mininium гаранција за сите наши производи. Било какви дефекти или неуспехот на производи, вие може да побарате да го замени производот со очигледен доказ, обично со видео.
Плаќање
Ние сме Ultisolar Нова Енергија Ко. Ltd, ние го прифаќаме СИТЕ видови на плаќање. За повеќе информации, ве молиме контактирајте со нас преку интернет или е-пошта.
Должност
Купувачот е одговорен за било кој данок или должност задолжени од нивните земја обичај.
Повратни информации
Ве молиме контактирајте со нас прв доколку постои било каков проблем со плаќање, испорака или производи добиени. Негативен фидбек ќе не помогне да се реши проблемот.
CE Сертификат :

Кон својствата

Спецификација:
0.7Mpa 210F 101PSI, 0.8Mpa 210F 116PSI, 0.9Mpa 210F 130.5PSI, 1.0Mpa 210F 145PSI
Притисок:
Низок Притисок
Температура на Медиумите:
Средна Температура
моќност:
пневматски
Број На Модел На:
WYA-20-0.7-99
Материјал:
Дувачкиот
Медиуми:
Вода
Тема Тип:
BSP
Структура:
безбедност
Standard or Nonstandard:
Стандард
Порт Големина:
BSP 3/4

Најдобри предлози во категоријата