.

.

GT1749S гарет турбо полнач 732340 турбо core кертриџ 282004A350 28200 4A350 CHRA за Hyundai Портер 1 тон

GT1749S гарет турбо полнач 732340 турбо core кертриџ 282004A350 28200 4A350 CHRA за Hyundai Портер 1 тон

DEN 5280.00
DEN 4013.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Дел број : 732340-5001 S , 732340 ОЕМ број : 28200-4 A350, 282004 A350 , 28200 4 A350 Претходната Верзија 732340-0001 Моторот : D4 BC, ЕДЕН мотор и Зафатнина : 2.5 L, 2500 CC, 4 Цилиндри Материјал : Турбина тркала материјал е к18 Пакување Големина : 150*150*150mm Карактеристики : Мазна и силна моќ излез Апликација : 2003 - Hyundai Камион, Портер 1 тон
Ве молиме проверете ја вашата Дел број и OEM број кој се наоѓа на вашиот турбополнач алуминиумски домување да бидете сигурни дека тие се совпаѓаат со оние кои може да се најдат во нашиот дел опис. Ако не можете да го најдете вашиот дел број или само сакате ни да се потврди дел, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Или проверете го овој линк ( )
.
Гаранција :
Гаранција : 12 месеци.Бесплатна услуга може да се обезбеди во 12 месеци од доби турбо!
1.Гаранција обемот е : турбополнач школка нула,масло излегуваат во јавноста, и така натаму грешки предизвикани од страна на производителот.
Ве молиме забелешка : турбополнач инсталацијата бара професионална инсталација,а Не професионална инсталација
резултира со оштетување на машината, ќе бидат исклучени од делокругот на обезбедување на квалитет.
.
Клиентите Задоволителна
1.Не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите. 2.Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее и вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. 3.Ако сте задоволни со нашите производи,ве молиме да ни остават активен повратни информации. 4.Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации. 5.Ако не сте задоволни по добивањето на својата цел,и ве молиме Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации.Ние ќе работиме заедно со вас за решавање на било какви проблеми.
Вашето возило заслужува најдобра услуга!

Кон својствата

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
tf035 турбо кертриџ
Frequence Опсег:
732340 турбо кертриџ
Објектот Ширина:
10cm
Модел Година:
До 2015
Материјал Тип:
к18
Објектот Висина:
12cm
Автомобил Производител:
Hyundai
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Балансирана CHRA
Објектот Должина:
10cm
Објектот Тежина:
1.5kg
Модел:
GT1749S , 732340 турбо кертриџ
1.Дел Број:
732340-5001S , 732340 , 732340-0001
ОЕМ број:
28200-4A350, 282004A350 , 28200 4A350
ОДГОВАРА ЗА:
2003 - Hyundai Камион, Портер 1 тон
моторот:
D4BC, НА мотор
Зафатнина:
2.5 L, 2500 CC, 4 Цилиндри
Материјал:
Турбина тркала материјал е к18
Дизајн на:
Вистински Гарет
Балансирана:
Производителот избалансирани
waranty:
1 година

Најдобри предлози во категоријата