.

.

Нови LED Flasher Реле Поправат Сигнал Светла Отпорник 8-Pin За Toyota и Lexus

Нови LED Flasher Реле Поправат Сигнал Светла Отпорник 8-Pin За Toyota и Lexus

DEN 240.48
DEN 209.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


На оваа аукција карактеристики за парче Електронски 12 V 150 W LED Flasher Реле Фикс за мнозинството Lexus или Тојота стандард термички flasher за Возврат Сигнал, Blinker Светлина. Овој ќе се реши, ПРЕДВОДЕНА поврзани со претвори сигнал проблеми како што се брзиот трепка, не трепка, или сијалица толпата надвор предупредување на табла. Овие се дизајнирани за мнозинството за Lexus или Тојота возила. Конекција Инструкции : Замена на акции реле во fuse кутија. Потврдено Фитинг : Првата Генерација Тундра од 2000 до 2006 година, 2006 година и до IS250, IS350, Е-F и многу други ново за Lexus и Тојота возила. Предност : 1. Се произведуваат без топлински се споредат со оние оптоварување отпорници 2. Plug And Play 3. Се применува на мнозинството За Lexus или Тојота возила 4 & 2 LED конверзии Пакување вклучува : 1 х 8 Pin LED Flasher Реле

Кон својствата

За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Фолксваген Модел:
jetta
Jetta-Година:
1990 година
Бренд Име:
ANENG
Тип На Објект:
Сензори
Година:
-
Име На Модел:
G0005
Објектот Должина:
5cm
Објектот Ширина:
4cm
Објектот Висина:
3.35cm
Објектот Тежина:
0.1kg
Објектот Дијаметар:
5inch
Материјал Тип:
Пластични
Специјални Функции:
Релеи

Најдобри предлози во категоријата