.

.

ОЕМ 10 / 100mbps RJ45 8 Портен Fast Ethernet Switch Lan Центар НАС ЕУ Plug 5v Адаптер за Напојување на Мрежата се Префрлите

ОЕМ 10 / 100mbps RJ45 8 Портен Fast Ethernet Switch Lan Центар НАС ЕУ Plug 5v Адаптер за Напојување на Мрежата се Префрлите

DEN 482.88
DEN 386.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Дефиниција
Ова е 8 port 10 / 100mbps rj45 dekstop брз етернет мрежа префрлате
Карактеристики
1 брз етернет мрежа вклучете 8 порта
2 Десктоп
3 Приклучете n Игра
4 Пластични случај
5 5v 1а адаптер
Апликации
На брз етернет мрежа вклучете 8 порта е широко се користат во компании, хотели, училиште, канцеларија, мала Локална мрежа и на другите места
Карактеристики
Во согласност со IEEE 802.3, IEEE 802.3 у стандарди
8 port 10 / 100 Mbps Авто-Преговарање RJ-45 пристаништа, поддршка Авто-MDI / MDIX
Поддржува 2К-влез MAC адреса маса со 4-начин hash алгоритам
Поддршка IEEE 802.3 x проток контрола на full duplex режим и backpressure за половина duplex режим на сите порта
Неблокирачки префрлување архитектура која напред и филтер пакети на жица-брзина за максимална продуктивност
Поддршка MAC адреса авто-учење и авто-стареењето
LED индикатори за следење на моќ, линк и активност
Десктоп метал случај
Надворешни снабдување со енергија DC5v 1а
8 port 10 / 100mbps rj45
Спецификации
Стандарди
IEEE 802.3 10 Base-T Ethernet
IEEE 802.3 у 100 Base-TX Брз Етернет
IEEE 802.3 x контрола на проток
протокол
CSMA/CD
Преносот Го Оценувате
10 Mbps Ethernet (half duplex),20 Mbps (full duplex); 10 BASE-T : 14,880 pps/порта
Брзо 100 Mbps Ethernet (half duplex),200 Mbps (full duplex); 100 BASE-TX : 148800pps/порта
Топологија која како рбет
Ѕвезда
Мрежата На Средни
10 Base-T : Cat 3 или над Мачка.3 UTP(≤100)
100 Base-TX : Мачка 5 UTP(≤100)
Број на Порти
8 port 10/100 Mbps RJ45 порти
UPLINK
Секоја порта (поддршка Авто-MDI/MDIX функција)
Пренесува Метод
Store-and-Forward
Температура
Температурата На Работа 0 C~40 C (32 F~104 F)
Температура На Чување -40 Ц~70 C (-40 С~158 F)
Влажност
Оперативен Влажност 10%~90% не-кондензирање
Чување влажност 5%~95% не-кондензирање
Вклучете капацитет
1.6 G
LED Индикација
1*LED диоди(Моќ : Црвена)
8*порта Led диоди(Линк/Чин : Зелен)
Димензии(Ш x В x Д)
130*85*83mm
Напојување
Надворешна сила 5v 1а
Случај Материјал
Десктоп пластични случај
Сертификат
CE, ROHS FCC
Пакет
1*8 ethernet port switch
1*адаптер

Кон својствата

Пакет:
Yes
Тип На Прекинувач:
Брзо Се Префрлите
Бренд Име:
linwlan
Преносот Го Оценувате:
10/100Mbps
Вклучете Капацитет:
8
Функција:
пластовидно
Број На Модел На:
lw-s007
Комуникација Режим:
Full-Duplex & Half-Duplex
Пристаништа:
Преносот Го Оценувате:
10/100Mbps
Комуникација Режим:
Full-Duplex & Half-Duplex
Пакет:
Yes
Производи Статус:
Акции
Тип На Прекинувач:
Ethernet
Функција:
пластовидно

Најдобри предлози во категоријата