.

.

700TVL Serveillance Камера Купола видео надзор Безбедносна Камера 24pcs IRCUT Led диоди Ноќ Визија АБС Материјал Боја на Сликата Затворен

700TVL Serveillance Камера Купола видео надзор Безбедносна Камера 24pcs IRCUT Led диоди Ноќ Визија АБС Материјал Боја на Сликата

DEN 671.52
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Усвојување на пламен отпорни АБС материјал, со плуралитет на топлина дисипација дупки за зголемување на работниот век на камерата. Но, понекогаш тоа е во голема мера зависи од превозот курир и локалните обичаи.
Нашата техничка поддршка ќе се справи со санираат производи по приемот на вашата врати пратката.
Ако производите се приведени од страна на царинските по пратката е оставена на продавачот земја, купувачот е resonsible за царинење на предмети. Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош.
Враќање :
Објектот може да биде вратена за наплата или замена во рок од 30 дена од денот ќе го добијат.1 Лукс
Скенирање Систем
2 : 1 Interlace
Sync Систем
Внатрешна
S/N Сооднос
>48d B
Видео Излез
1 Vp-p,75ohm, BNC
Операција Температура
-10°C~ +50°C
Материјал
пластични
Големина
91(L)x91(W)x80mm
Напојување
DC12 V/1 A
Бесплатен Превозот :
Ние ќе ви ја испратиме стоката надвор во рок од 2 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.
Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга.
Купувачи се одговорни за дополнителните ТРЕСКА давачки, ДДВ, Брокерските Провизии, Должност, или Царински Давачки и Даноци.
Повратни информации :
Ние го цениме вашиот бизнис во голема мера.
Вграден-во IRCUT, ден и ноќ режим авто. Оригиналниот трошоците за превозот не се враќа. За DVR и систем за безбедност, ние го поддржуваат различни
логистика начин во различни земји. Врати стока, мора да се неискористени, во оригинално пакување и ги вклучуваат сите додатоци.
Опис :
CMOS Сензор 700 TVL Купола Камера за видео надзор. Сите трошоци поврзани со поставување или отстранување на овој производ од страна на трговци или друго лице, или какви било други трошоци поврзани со неговата употреба се на одговорност на крајниот корисник.
Вграден-во 24 PCS Инфраред Led светло, ноќ визија 3-10m. Гаранцијата не покрива било случајни, случајни или последични штети кои произлегуваат од употребата на.
Враќање следење на број ќе им биде од помош на овој процес. Клиентите треба да биде одговорен за сите трошоци за враќање и reshipping.
Пред да го испратите назад секое враќање предмети, ве молиме контактирајте со нас за Враќање Стока за ставање во Промет (RMA).
Ако не сте задоволни со било која причина, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Ali Express центарот за пораки пред да замине негативни повратни информации. Вашиот признавање ќе се направи ни повеќе сигурни да се развие нашиот бизнис и служат подобро. Ако сте satisfiated со нашите производи и услуги, ве молиме да ни остават Позитивен фидбек и 5 Ѕвезди оценка.
Пакување :
Камера x1 (Не вклучуваат Моќ)
Прирачник x1
Напомена : Оваа ставка не вклучува напојување, доколку имате потреба за моќ ве молиме цел од оваа :
Remender :
Оваа камера, исто така, има црна боја, ако ви требаат, може да го нарачате од оваа :
Детали за производот :
Параметри :
Модел
D624 WW-CM700
IR-НАМАЛУВАЊЕ НА
Yes
Водоотпорен
Никој
Сензор
1/4" CMOS
Хоризонтална Резолуција
700 TVL
Сигнал Систем
PAL/NTSC
ИНФРАЦРВЕНАТА светлина
24pcs IR Led светло
Леќа
2. префрлување, денот е боја на сликата, ноќ е Б/W слика.
Гаранција :
Сите производи што се продаваат се со добар квалитет и под строги испитување пред тие се испраќаат надвор.
Ние потерници овој производ против дефекти во изработката и материјалот за период од 1 година од тоа е оригиналната набавка на телефонот датум.
Во моментов, речиси сите производи во нашата продавница се бесплатен превозот.

Кон својствата

Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm
Агол На Гледање (Степен):
90°
IR Растојание(м):
3-10m
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Технологија:
Инфраред
Минимална Осветлување(Лукс):
0.1 Лукс/Ф1.2
Поддржани Оперативни Системи:
No
Сензор:
CMOS
Леќа (mm):
6mm,за 2,8 mm,3.6 mm
Тип:
Аналогна Камера
Број На Модел На:
D624WB-CM700
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Висока Дефиниција:
720P(HD)
Потрошувачка На Енергија(W):
Поддржани Мобилни Системи:
Symbian
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Стил:
Куполата На Камерата
боја:
Бела
Напојување(V):
12v
is_customized:
No
Мрежен Интерфејс:
Никој
Ѕидот Заградата:
Таванот
Димензии (L x W x D)(mm):
9x9x10cm
Инсталација:
Таванот
Бренд Име:
DONPHIA
Специјални Функции:
затворен камера
Аудио Излез:
No
Сензор:
1/4 CMOS
Резолуција:
700TVL
Сигнал Систем:
PAL/NTSC
ИНФРАЦРВЕНАТА светлина:
24pcs IR Led светло
Леќа:
3.6 2.8 mm mm 6mm
Тип:
куполата на камерата за видео надзор
Функција:
Затворен Камера за видео надзор
Обликот:
Куполата На Камерата
Употреба:
Камера За Видео Надзор

Најдобри предлози во категоријата