.

.

HQCAM 960P безжични ip камера 2.8-12MM Прирачник Varifocal Зум Објектив P2P Plug and Play onvif HD wifi камера мрежа интернет приклучок игра

HQCAM 960P безжични ip камера 2.8-12MM Прирачник Varifocal Зум Објектив P2P Plug and Play onvif HD wifi камера мрежа интернет

DEN 2976.00
DEN 2649.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Поддршка за dual-крак
поддршка на различни мобилни долги следење i Phone,Windows Mobile, Black Berry,Symbian, Андроид
Поддршка ОДНОСНО
поддршка авто електронски shutter, се прилагодуваат на различните мониторинг на животната средина
интернет и СМС поддршка на централниот софтвер за управување,обезбедување на ПАКЕТИ развој
поддршка HVR/NVR конекција во согласност со ONVIF 2.
Поддршка на различни информации надредениот (како што се : ИДЕНТИФИКАЦИЈА, IP DDNS и така натаму) лесен за ракување
Воведување на напредни H. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-3 дена. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.2;
Видео Обработка
Х.8-12mm
Висока резолуција, презентирање на свежи, јасни слики.;
фото отпор
Фотографија отпор интерфејс, поддршка фото отпор влезниот сигнал и слика,IR-НАМАЛУВАЊЕ, инфрацрвена светлина врски;
USB интерфејс
1*USB,поддршка за WIFI/3 G безжични проширувањето(ова камера имаат само audip и wifi функција)
Интелигентни
анализа
Стандард интелигентни видео анализа функции
Услуги функции
Поддршка за ВЕБ,OSD,на видео во живо пренос,поддршка движење откривање и IO аларм центар потсетници, како и екран pop-up) врска; JPEG фотографирање;обединета клиентот далечинско следење на софтвер,MYEYE;совршени ПАКЕТИ;
ONVIF
Поддршка
Мобилни следење
Поддршка мобилни следење i Phone, Windows Mobile и Black Berry Symbian Андроид
Моќност
DC12 V моќ влез интерфејс
димензии
40x40x26mm
Wifi спецификација : Спецификација Преглед
ако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, или не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!
1.1 M~6 Mpbs променлива; 1~30f/s променлива;
Слика излез
Главната
проток : 1280*960
Под-крак : 704*576
Аудио интерфејс
1ch intput,ниво 2 Vp-p, отпорност 1kΩ, поддршка звук pick-up текст;1ch излез,ниво 16Ω,30mw,поддршка слушалки или засилувач;
Аудио Обработка
Г. 264,поддршка за dual-поток,AVI; 0. Време На Испорака :
Преку Експрес : Генерално од 3-7 работни дена. ние ќе се обидеме да нашите најдобри за решавање на проблемите. Ве молиме контактирајте со нас пред да се даваат не се позитивни повратни информации или спор. Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање. ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Ние се залагаме за 100% задоволството на клиентите за секоја продажба што заврши.0
Спецификации
1. Купувачот одговори за (во случај) сите даночни или ДДВ под никакви околности. Ние гарантираме дека сите нашите предмети се ", како што е наведено" во нивните описи.
Преку Воздух Mail : Генерално 10-30 работни дена. Сите производи имаат 1 година гаранција.
Карактеристики :
HD 960 P Мини IP Мрежа Камера
Опремени 2. 264 HP видео компресија, постигнување на ултра-ниска бит-стапка, врвен high-definition квалитет на слика. 711, поддршка bidrectional говор,аудио и видео синхронизација;
Мрежен интерфејс
1*RJ45,10/100;поддршка RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP/UPn P и др.3 MP мини wifi ip camera
Систем Структура
Вградени RTOS,dual-core 32bit DSP(Hi3518 E),чиста тешко компресија,мониторите
сензор
1/3" AR0130 Ултра-ниско осветлување
сензор
Мин осветлување
Боја 0. Нашите производи се директно од фабриката, не постои средина човек, нема висок markup, па ние може да обезбеди квалитет на објектите уште многу конкурентна цена. Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас, прво, повеќето се одговори со во 12 деловни часа.
Поддршка автоматска промена на бојата/IR-НАМАЛУВАЊЕ,реализирање day&night нон-стоп мониторинг.

Кон својствата

Сензор Големина:
БЕЗ Адаптер, ЕУ Адаптер, АУ Адаптер, велика БРИТАНИЈА Адаптер, НИ Адаптер
Фокус:
2.8-12mm(прирачник)
Бренд Име:
HQCAM
Алармот Акција:
FTP Фото
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01
Сензор:
CMOS
Број На Модел На:
СЕДИШТЕТО-130WE
Складирање:
Никој
Димензии (L x W x D)(mm):
40x40
IR Растојание(м):
NO
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Mac os,Windows 8,Windows XP
is_customized:
Yes
Ѕидот Заградата:
страна
боја:
Црна
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Поддржани Мобилни Системи:
Android,Symbian,Windows Mobile
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Технологија:
Пан / Навалување / Зум
Конективност:
IP/Безжична Мрежа
Напојување:
Нормално
Стил:
Мини Камера
Напојување(V):
DC12V
Тип:
ip камера
Инсталација:
страна
Потрошувачка На Енергија(W):
3W
Аудио Излез:
поддршка микрофон
Леќа (mm):
2.8-12mm Прирачник Varifocal Зум Објектив
Леќа:
2.8-12mm Прирачник Varifocal Зум Објектив
далечински пристап:
DDNS,Софтвер,P2P
копче:
HD Мини Wifi IP Безжична Камера
Стил:
Мини Камера
Видео:
H. 264 компресија
Мрежа:
1 x RJ45, 10/100, поддршка RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP/UPnP
Аудио:
поддршка микрофон, камера
Објектот:
Поддршка Android iPhone PC
Сензор:
1/3 AR0130 Ултра-ниско осветлување HI3518E
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS

Најдобри предлози во категоријата