.

.

Системи за видео надзор AHD камера 720P/960P/1080P со Висока Дефиниција метал Водоотпорен IP66 Отворено 6PCS LED диоди за Безбедност Надзор Камера IR Cut

Системи за видео надзор AHD камера 720P/960P/1080P со Висока Дефиниција метал Водоотпорен IP66 Отворено 6PCS LED диоди за Безбедност

DEN 1007.52
DEN 856.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


започнете
крајот
Опис
*МОРА да се работи со AHDH 1080 P DVR,Може да не работат на Аналоген DVR/CVI DVR.Pls проверете ги вашите DVR пред да го купите!!!
1. 720 P : 1/4 инчи 1.ПРАТЕНИКОТ XM чип
960 P : 1/3 инчен 1.3 MP XM чип
1080 P : 1/3 инчен 2.0 ПРАТЕНИК XM чип
2. 2.8 mm/ 3.6 mm/6mm/8мм HD леќа
3. 6pcs Низа LED диоди , 20М Max IR растојание
4. IP66 Метал домување со водоотпорен
Спецификации :
Камерата
Сензор На Слика
AHD CMOS 1.0 ПРАТЕНИК 720 P / 1.3 MP 960 P/2.0 ПРАТЕНИК 1080 P
Ефективни Пиксели
1280(H)×720(V) / 1280(H) X 960(V) / 1280(H)×1080(V)
Видео Рамка Го Оценувате
ПАЛ : 25fps 720 P/960 P
Електронски Shutter
Авто : PAL 1/50-1/100, 000 Sec;NTSC 1/60-1/100, 000 Sec
Синхронизација
Внатрешна
Mini. Осветлување
0.001 Лукс/Ф1.2(AGC НА), 0 Lux за IR
Видео Излез
1-канал BNC HDAHD high definition видео излез
Камера Карактеристики
Max. IR-Led диоди Должина
10-20 милиони, Паметни IR
IR-Led диоди
6pcs LED диоди
Ден/Ноќ
Auto(МЦП) / Color / Б/W
Намалување На Шумот
2 D
Леќа
Фокусна Должина
2.8 mm/3.6 mm/6mm/8мм Факултативна
Леќа Тип
Одборот Леќа
Општи
Пренос На Далечина
Во текот 500m преку 75-3 коаксијален кабел
Напојување
DC12 V±10%
Ingress Protection
Водоотпорен
Потрошувачка На Енергија
Макс 4 W
Работна Средина
-20'C~+60'C / Помалку од 95%RH
Димензии(W×D×H)
17.8 cm*6.8 cm
Тежина
380g
Пакувањето се вклучени :
1x AHD Камера
Answer : ___________________________ NOTE :
1. пакет d oes не вклучува напојување
2.Не вклучуваат OSD Мени
3. ве молиме бидете сигурни дека знаете AHD Камерата мора да се користи AHD Формат DVR пред да се одржи редот !!! КЛИКНИ слики Подолу за да ги видите AHD DVR ние се seilling :
ЛЕЌА
2.8 mm
3.6 mm
4mm
6mm
8мм
12mm
16mm
25mm
60mm
АГОЛ
89.9°
75.7°
69.9°
50.0°
38.5°
26.2°
19.8°
10.6°
-
РАСТОЈАНИЕ
0-4 МИЛИОНИ
0-5 M
0-6 M
5-10 M
10-20М
20-35 M
35-50 МЕТРИ
50-80 M
-
ако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, или не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!
1. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-3 дена. 2. Време На Испорака :
Преку Експрес : Генерално од 3-7 работни дена.
Преку Воздух Mail : Генерално 10-30 работни дена. 3. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. 4. Купувачот одговори за (во случај) сите даночни или ДДВ под никакви околности.
1. Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање. 2. Сите производи имаат 1 година гаранција. 3. ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Ве молиме контактирајте со нас пред да се даваат не се позитивни повратни информации или спор. ние ќе се обидеме да нашите најдобри за решавање на проблемите.
1. Ние гарантираме дека сите нашите предмети се ", како што е наведено" во нивните описи. Ние се залагаме за 100% задоволството на клиентите за секоја продажба што заврши. 2. Нашите производи се директно од фабриката, не постои средина човек, нема висок markup, па ние може да обезбеди квалитет на објектите уште многу конкурентна цена. 3. Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас, прво, повеќето се одговори со во 12 деловни часа.

Кон својствата

Сензор Големина:
720P, 960P, 1080P
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm, 8mm
Алармот Акција:
FTP Фотографија,Локалните Алармот,e-mail Фото
Технологија:
Инфраред
Сензор:
CMOS
Складирање:
Никој
Бренд Име:
AZISHN
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
Поддржани Мобилни Системи:
Android,iOS
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Агол На Гледање (Степен):
85°
Број На Модел На:
AZ00065
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
боја:
Бела
Димензии (L x W x D)(mm):
17.8 cm*6.8 cm
Напојување:
Нормално
IR Растојание(м):
10~20М
Напојување(V):
12v
Поддржани Оперативни Системи:
Windows XP
Инсталација:
Вградени
Минимална Осветлување(Лукс):
0.001 Лукс/Ф1.2(AGC НА), 0Lux за IR
Потрошувачка На Енергија(W):
3W
Стил:
Куршум Камера
Леќа (mm):
3.6 mm
Тип:
Видео Камерата
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
Аудио Излез:
NO
Материјал:
метал ( Водоотпорен/Водоотпорна )
Бродови Од:
Кина

Најдобри предлози во категоријата