.

.

Камера за видео надзор 800TVL/1000TVL IR-Намалување на Филтер за 24-Часовен Ден/Ноќ Визија Видео Отворено Водоотпорен IR Bullet Надзор Камера

Камера за видео надзор 800TVL/1000TVL IR-Намалување на Филтер за 24-Часовен Ден/Ноќ Визија Видео Отворено Водоотпорен IR Bullet

DEN 697.92
DEN 544.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Механички IR-Намалување на Филтер
Камерата има вграден механички IR-намалување на филтер поставени пред сликата сензор да ги филтрираат инфрацрвена светлина во текот на денот,
производство на подобро репродукција на боите. Во ноќен живот или кога вградениот сензор за светло детектира ниско-светлосни услови,IR-намалување на филтер е
автоматски отстранета за да се постигне подобра светлосна осетливост.
Она што е IR-Намалување на Филтер?
Автоматско IR Механички Намали Филтер блокови инфрацрвена светлина, но овозможува бои видливи со голо око за да го помине. За време на низок/нема
светлосните услови, IR-Намалување на Филтер се движи подалеку од објективот на нека in100% на инфрацрвена светлина за максимална ноќ визија перформанси.
Ова резултира во сликата на камерата менување на Црна и Бела за подобар квалитет на сликата.
Answer : ___________________________ NOTE : Не целиот Ден/Ноќ Камери имаат Авто IR-Намалување на филтер.
Карактеристики :
· 100% Сосема Нов.
CMOS 800 TVL/1000 TVL со IR-НАМАЛУВАЊЕ на
· Боја : Црна/Бела
· Свежи, јасни држава на уметноста слики
· Изградена-во инфраред LED, можат да работат под нула степенот на осветлување на животната средина
· 24 IR LED illuminators видите
· Внатрешна/Надворешна, за Ден / Ноќ
· Назад светлина надомест
Хоризонтална Резолуција
800 TVL/1000 TVL ( може да избор)
Pick-up Уред
1/4" CMOS со IR-НАМАЛУВАЊЕ на
Скенирање Област
4.9 mm(H)×3.7 mm(В)
ТВ Систем
PAL/NTSC
Минимална Осветлување
МО НА 0 лукс
S/N Сооднос
Повеќе од 48d B
Автоматски Електронски Shutter
ПАЛ : 1/50-тите години-1/100.000 s
Гама Карактеристика
0.45
Авто Се Здобијат Со Контрола
Авто
Автоматски Баланс На Белата Боја
Авто
Назад Светлина Надомест
Авто
Синхрони Систем
Внатрешни Синхронизација
Леќи На Планината
Стандард 3.6 mm
Видео Излез
1.0 vp-p.75Ω,BNG Конектор
IR Растојание
(24 IR) 20 Метри
Заштита Го Оценувате
ABS Пластика, Материјал ( Водоотпорен/Водоотпорна )
Напојување
DC 12 V ±10%
Temperatur
-15 ~ +50 C
Answer : ___________________________ Note : пакет не со напојување,ако е потребно , ве молиме цел на овој линк
ако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, или не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!
1. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-3 дена. 2. Време На Испорака :
Преку Експрес : Генерално од 3-7 работни дена.
Преку Воздух Mail : Генерално 10-30 работни дена. 3. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. 4. Купувачот одговори за (во случај) сите даночни или ДДВ под никакви околности.
1. Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање. 2. Сите производи имаат 1 година гаранција. 3. ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Ве молиме контактирајте со нас пред да се даваат не се позитивни повратни информации или спор. ние ќе се обидеме да нашите најдобри за решавање на проблемите.
1. Ние гарантираме дека сите нашите предмети се ", како што е наведено" во нивните описи. Ние се залагаме за 100% задоволството на клиентите за секоја продажба што заврши. 2. Нашите производи се директно од фабриката, не постои средина човек, нема висок markup, па ние може да обезбеди квалитет на објектите уште многу конкурентна цена. 3. Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас, прво, повеќето се одговори со во 12 деловни часа.

Кон својствата

Хоризонтална Резолуција:
800TVL, 1000TVL
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Агол На Гледање (Степен):
90°
Технологија:
Инфраред
Димензии (L x W x D)(mm):
15.5 cm(L)*7cm(W)*6cm(H)
Поддржани Оперативни Системи:
No
Сензор:
CMOS
Складирање:
Никој
Бренд Име:
AZISHN
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
боја:
Црна
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Висока Дефиниција:
720P(HD)
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Напојување:
Нормално
Напојување(V):
12v
Број На Модел На:
HB9999784
Мрежен Интерфејс:
Никој
Минимална Осветлување(Лукс):
МО НА 0 лукс
Инсталација:
Вградени
Потрошувачка На Енергија(W):
3W
Стил:
Куршум Камера
Леќа (mm):
3.6 mm
Тип:
Видео Камерата
IR Растојание(м):
20м
Аудио Излез:
NO
Материјал:
ABS Пластика, Материјал ( Водоотпорен/Водоотпорна )
Бродови Од:
Кина

Најдобри предлози во категоријата