.

.

Pudaier Водоотпорен Долготрајни Течни Молив Мат Кармин Убавина Шминка Усна Сјај

Pudaier Водоотпорен Долготрајни Течни Молив Мат Кармин Убавина Шминка Усна Сјај

DEN 76.80
DEN 61.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме да го додадете во вашите "Продавница Листа".Ви благодарам многу!!! ^-^
Ефект : Matte
Тип : Кармин Усна Сјај Усна Молив
Бои : 21 Бои за избор
Карактеристики : Долготрајни Одржува/ Водоотпорен/ Водоотпорен
Пакет се Вклучени : 1 x Мат Кармин
21 Бои Шминка Течни Мат Водоотпорен Кармин Молив Усна Сјај Убавина Секси
Овој кармин е кадифена висока мода мат финиш кој envelops усни во богата боја. Глајд модели за непречено и останува да се стави во текот на денот.
Пакет се Вклучени : 1 x Долготрајни Mastte Усна Сјај
Совети :
1. Тоа е Водоотпорен, и ќе Не држи на Куп.
2. тоа е подобро да се користи на усна сјај или врз основа усна предметите пред ставањето на вашите усни.
3. Таа ќе има добар ефект ако се применуваат многу тенок слој.
4. Тоа ќе изгледа малку потемна ако користите усна четка од вашите раце. така Усна четка се препорачува.
5. Бидејќи тоа е ефектот на мат сомот ,можете да го допрете и да се напие вода, но вие не може да се јаде нешто маснотии.
Answer : ___________________________ Note :
1. Карактеристиките на овој кармин е Не-стап купот ,не се фаќа за исклучување. сомот мат површина . Користете Маслиново масло или испуштање
шминка масло да се празни. И Усните ќе биде малку суво за во зима, па ве молиме да го користите за тоа со усна сјај. Ви благодариме!
2. Тоа се должи на осветлување ефект и компјутерски боја, вистинските бои може да биде малку поинаква од сликата.

Кон својствата

Тип:
усна сјај
Големина:
Full Size
Број На Модел На:
Кармин
Количина:
1pc
Бренд Име:
pudaier
Состојка:
Шминка
Корист:
Други
НЕТО-WT.:
како што покажува

Најдобри предлози во категоријата