.

.

50g Природни Peridot Olivine Кварцен Кристал Камен Карпа Чипови Среќа Исцелување F085 Feifanstyle природни камења и минерали

50g Природни Peridot Olivine Кварцен Кристал Камен Карпа Чипови Среќа Исцелување F085 Feifanstyle природни камења и минерали

DEN 105.12
Залиха
Достапно за вашата нарачка


50g Природни Peridot Olivine Кварцен Кристал Камен Карпа Чипови Среќа Исцелување F085
Тежина : 50 g
Големина : 3-5мм
Кристал Чакал Употреба : 1.Кристал перница : Обично кристално перница би се потребни околу 6 килограми на кристал gravels, и можете да го користите кристално бела, розева роза кристал,аметист кристал,итн.Тоа ќе се направи што повеќе се излади и да ви помогне да спијат во текот на летото. 2.Нога Масажа : Кристал чакал, исто така, се користи за нога масажа, и тоа ќе биде многу удобно и може да се ќе биде добро здравје магнетна терапија начин. 3.Дома Декорација : Ако спакувани овие кристал чакал со прекрасна контејнер или предиво кеса и ги стави веднаш до телевизија, comuputer, тоа ќе ве направи вас или членови на семејството да се избегне зрачење штета. 4.Култивирани растенија : Ако кристал песок поставени во potted растенија, тоа ќе го направи растенија растат здрави бујна и живописни. 5.Риба Резервоарот : Место кристал чакал во резервоарот, не само пријатно, но исто така и за одржување на квалитетот на водата magnetization чисти, нека риба здрав раст. 6.Накит : Можете да DIY ѓердан или нараквица или прстен ви се допаѓа со полирање овие камења. 7.може да се користи за внатрешна metope, фаза лице плоча, отворено metope, земјата на отворено и така натаму.

Кон својствата

Тема:
Будизмот
Бренд Име:
докса
Материјал:
Кристално
Стил:
Народната Уметност
Регионален Функција:
Кина

Најдобри предлози во категоријата