.

.

Нови РТЛ SDR радио приемник со Чип RTL2832 SDR и R820T2 за 100KHz-1.7 GHz полн спектар

Нови РТЛ SDR радио приемник со Чип RTL2832 SDR и R820T2 за 100KHz-1.7 GHz полн спектар

DEN 1839.36
DEN 1692.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Нови ртл SDR радио приемник за готови производи со Чип RTL2832 SDR и R820 T2 за 100 KHz-1.7 GHz полн спектар
ИМАЈТЕ на ум : Тоа е готови производи , answer : ___________________________ NOTE : Ова е готови производи , наместо на компоненти деца. Ако ви треба компоненти производи, ве молиме да се купи компоненти еден.
Опис Софтвер дефинирани радио (SDR) е радио комуникациски систем каде компоненти кои се обично се спроведува во хардвер (на пример, миксери, филтри, засилувачи, modulators/demodulators, детектори, итн.) наместо спроведува со помош на софтверот за персонален компјутер или вграден систем. Оваа РТЛ SDR радио приемник употреба RTL2832 U + R820 T2 програми , искористување на П канал RTL2832 U за додавање на поддршка за фреквенции на 100 KHz-24 MHz , кој поддршка sepctrum 100 KHz-1.7 GHz . Можете да ги користите SDR софтвер добива електромагнетни бранови 100 KHz-1.7 GHz поддршка СУМ, FM , NFM,WFM, Г.С., DSB, LSB, USB demodulation. Слушајте HF SSB комуникација , FM радио, воки-токи разговор, авијација бендови и слично. Со користење на овој Нов ртл SDR радио приемник со 100 KHz-1.7 GHz, можете да го поврзете на КОМПЈУТЕР, мобилен телефон и сл. за да примите радио од 100 KHz-1.7 GHz страна на софтвер, како што СУМ,,Г.С.,DSB,LSB. декодирање поддршка.Тоа converte на anolog singals од антената што прима во дигитален чипови, помалку сигнал на тежината, редукција на Шум,направи бран повеќе stalble и појасна. Зошто да се избере нас :
- 7/24 часа онлајн поддршка Можеме да ви понудиме онлајн услуга за 7/24 часа за да ве поддржат.Купите нашите производи, не постои грижете се за тоа како да ги користите. - Зачувување на повеќе од 30 на даноци Ние ќе ви помогнат да се намали данокот на сопствени declearance ако тоа е потребно. - Ние можеме да брод на ред во 24hours Обично, имаме акции за сите предмети, може да се организира за испорака што е можно aliexpress заврши обработка на уплатата (обично 12-24hours). Карактеристики : Нема глас Откривање; CTCSS; DCS; Дигитални singals; Автоматско скенирање; Со Sweeper; постабилна и јасен глас за Поддршка на GNU радио
Пакет содржина : ртл SDR радио приемник единица колекции x 1 антена x 1 кабел за податоци за x 1
Само купи еден примерок да се обиде оваа Нова моќна РТЛ SDR радио приемник со Чип RTL2832 SDR и R820 T2 за 100 KHz-1.7 GHz полн спектар

Кон својствата

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
FSDR02
Бренд Име:
FOXWEY
Напон:
5V
Тип:
РТЛ SDR радио приемник
чип:
RTL2832U SDR
готови производи:
Yes (да). Веќе за употреба.
Поддршка SDR:
Yes
Софтвер:
поддршка GNU Радио

Најдобри предлози во категоријата