.

.

Нови година Црна Пеперутка цвет тетоважа дизајн привремен племенски тело тетоважа налепница рака на нога стомак тетоважа за жените водоотпорен

Нови година Црна Пеперутка цвет тетоважа дизајн привремен племенски тело тетоважа налепница рака на нога стомак тетоважа

DEN 57.12
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Rocoo Art Бренд New Temporary Тетоважи Училиште Body Tattoo За Телото Уметност-Лулка Вашиот Живот,Шминка На Себе!!!
ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ
Пакетот Вклучува : 1 Лист
Големина : 21x10cm(8.26"x3.93")
Траен време : 5-10days
ФУНКЦИЈА
Тоа е со висок квалитет модерен училиште привремени тетоважи и да ги задоволи строгите безбедносни и не-токсични материјали стандард. Прекрасни се Сите Во Еден Пакет ги вклучува шарм, индивидуални тетоважи и многу многу повеќе за Надворешниот Надлактицата, Бедрото Заврши Околу, Внатрешниот Надлактицата, ' Рбетот, Глуждот, Collarbone, Ребро, Долниот дел на Грбот, Зглобовите, Нозете, Внатрешниот Прст, Назад на Уво, Внатрешното Надлактицата, Горниот Рамо, Хип, Надворешниот Арм, Внатрешниот Надлактицата, Лактот, Горниот дел од Внатрешниот Рака, го Завитка Околу Рака, го Завитка Околу Прстите, Вратот, Внатрешен Зглоб, Вертикална Назад, Уво, Задниот дел од Вратот, Теле, Нога, Рака, Прст, Внатрешниот Лактите, Clavicle, Хоризонтална Средината на Грбот, како и да се Соочи. УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА 1.Отсечени тетоважа на избор и да ги отстрани clead лист 2.Место тетоважа со лицето надолу на кожата 3.Влажни тетоважа темелно со сунѓер пр крпа 4.По 30 секунди, нежно отстранување на задниот хартија 5.Овозможи тетоважа да се исуши Како да се Применуваат Тетоважа Како да се Отстрани
Користете ладно крем,бебешко масло или леплива страна на селотејп
ПОВЕЌЕ ДИЗАЈНИ

Кон својствата

Тип:
Привремена Тетоважа
Големина:
Rocooart brand tattoo sticker
Број На Модел На:
Привремена тетоважа на телото
Бренд Име:
rocooart
боја:
CMYK
Шема:
како слик
Живот:
5-7days
Материјал:
Не-Токсични
Водоотпорен:
Yes
корисникот:
Жени/мажи/деца
Повод:
Забава,мода
Пакување:
Индивидуални Пластични маска
превозот:
Бесплатен превозот

Најдобри предлози во категоријата