.

.

2 во 1 Тешки Хибрид Оклоп Случај Двоен Слој Тешко PC Гума Shockproof Покритие За LG Stylo 3 / Stylo 3 Плус/Перо 3 /K10 Pro @

2 во 1 Тешки Хибрид Оклоп Случај Двоен Слој Тешко PC Гума Shockproof Покритие За LG Stylo 3 / Stylo 3 Плус/Перо 3 /K10 Pro @

DEN 143.52
DEN 122.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Опис : Дизајнирани за активен начин на живот,можете да продолжите да го користите вашиот уред без отстранување од случајот. 2 парчиња технологија за ултра заштита.Надворешниот слој направен од крути пластични, внатрешниот слој направен од мек Силикон со двојна заштита. Шок и отпорност на duarable силикони дава дополнителна удобност за уредот. Солиден пластични обезбеди силна одбрана. Екстра браници за заштита околу 4 аглите за да го апсорбира ударот во случај да се откажат од вашиот телефон. Заштита на вашиот телефон од гребење, шокови, случајно капки и судир. Боја : Хибрид Лесно, брзо вклучување/исклучување на инсталацијата, прецизност отсечени за вашиот копчиња, пристаништа, камерата и блицот. Додаток само, Телефон ont вклучени. Компатибилен со : За LG Stylo 3/ LG Перо 3/K10 Pro/Stylo 3 Плус
Пакетот вклучува :
Ако се избере Само во Случај На пакет само вклучувајќи 1 buc случај
Ако изберете vs Екран Заштитник . Пакетот вклучувајќи 1 buc случај 1 buc перо 3 компјутери LCD Филмови


Кон својствата

Материјал:
само случај, vs екран заштитник
Бренд Име:
ELEPHONE
Функција:
Анти-удар,Нечистотија-отпорен на
Компатибилен Бренд:
LG
Мало Пакет:
No
Тип:
Монтиран Случај
Големина:
5.7 inch
Компатибилен Модел 1:
За LG Stylo 3
Компатибилен Модел 2:
За LG Перо 3
Компатибилен Модел 3:
За LG K10 Про
Компатибилен Модел 4:
За LG Stylo 3 Плус

Најдобри предлози во категоријата