.

.

Таванот Светилка LED Осветлување Плоча Висока Осветленост 5730 220V 18W 24W 36W Лесен за Инсталација го Замени други Таванот Светилка Светлина.

Таванот Светилка LED Осветлување Плоча Висока Осветленост 5730 220V 18W 24W 36W Лесен за Инсталација го Замени други Таванот

DEN 359.52
DEN 306.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Таванот Светилка LED Осветлување Плоча
Висока Осветленост 5730 220 V 18 W 24 W 36 W
Лесен за Инсталација го Замени други Таванот Светилка Светлина
Описи :
Моќност : 18 W 24 W 36 W
Материјал : Алуминиум
Чип Тип : SMD5730
Влезен Напон : AC180-260 V
Боја : Cold White
Температура на бојата : Белата(6000 K-6500 K)
Боја Redering Индекс : >90
Прозрачна Ефикасност : >95%
Зрак Агол : 120 Агол
Пакување Вклучуваат :
1 * LED Светло Плоча
1 * Копче За Возачот

Кон својствата

Wattage:
18W White Light, 24W White Light, 36W White Light
Тип На Објект:
таванот светла
База Тип:
Оптоварување
Стил:
Модерна
Техника:
обложено
сертификација:
RoHS,CCC,CE
Карактеристики:
led плоча таванот светлина
Бренд Име:
Зелена Мудрост
Е Светилки Вклучени:
Yes
Напон:
220V
Примена:
Foyer,Кревет Соба,Студија
Осветлување Област:
15-30square метри
Тело Материјал:
Алуминиум
Материјал:
Алуминиум
Гаранција:
-
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Употреба:
Дневно осветлување
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Прекинувач:
Никој
Заврши:
Никој
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Број на извори на светлина:
> 20
Број На Модел На:
5730 LED Таванот Светлина
LED чип:
SMD 5730

Најдобри предлози во категоријата