.

.

Модерната K9 Кристал LED Флеш Монтирање на Плафон Лустерот Светла Тела Злато Црна Дома Светилки за Дневна Соба, Спална соба, Кујна

Модерната K9 Кристал LED Флеш Монтирање на Плафон Лустерот Светла Тела Злато Црна Дома Светилки за Дневна Соба, Спална соба,

DEN 9216.00
DEN 4700.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


13085700199249661 Ново осветлување US $ 60.00 /парче US $ 361.00 /парче US $ 207.00 /парче US $ 179.00 /парче US $ 575.00 /парче US $ 120.00 /парче US $ 197.00 /парче US $ 523.00 /парче
Тоа се прави на K9 кристал и железо,што може да го прави нашиот дом повеќе топло и модерен!
Погоден за Домашни Кревет,Спална соба,трпезарија,Дневна Соба,Кујна Соба и сл.
Материјал : K9 Стакло,Железо Телото Боја : : Злато и Црна Грло : G9x6 G9x8 G9x10 G9x15 G9x18(Сијалица, Не се Вклучени) Напон : 85-220 V (Universal во светот) Големината на Телото : G9x6 D80cm/31.5"*H20/7.9"cm G9x8 D80 CM/31.5"*20 CM/7.9" G9x10 84 CM/33.1"*H20cm/7.9" G9x15 D90 CM/35.4"*20 CM/7.9" G9x18 D100 CM/39.4"*H20cm/7.9" Таванот Плоча : G9x6/8 15cm/5.9"*4cm/1.6" G9x10 20cm/7.9"*4cm/1.6" G9x15/18 23cm/9"*4.5 cm/1.8" Тежина : G9x6 за 2,8 кг G9x8 3.5 кг G9x10 4.2 kg G9x15 5.8 килограми G9x18 8kg
13085700199249663 Топла продажба US $ 219.00 /парче US $ 109.00 /парче US $ 188.00 /парче US $ 216.00 /парче US $ 55.00 /парче US $ 49.00 /парче US $ 149.00 /парче US $ 39.99 /парче

Кон својствата

Боја На Каросеријата:
G9x6 D80cm x H20cm, G9x8 D80cm x H20cm, G9x10 D84cm x H20cm, G9x15 D90cm x H20cm, G9x18 D100cm x H20cm
Wattage:
Black, Gold
Тип На Објект:
таванот светла
сертификација:
ЕМК,ССА,ГШ,RoHS,PSE,CQC,УЛ,VDE,LVD,CCC,FCC,CE
Заврши:
Железо
Осветлување Област:
10-15square метри
Е Светилки Вклучени:
No
Бренд Име:
DPG
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Материјал:
Метал
Тело Материјал:
Железо
Стил:
Современа
Е dimmable:
Yes
Техника:
Насликани
Број на извори на светлина:
15~20
База Тип:
G9
Примена:
Трпезарија
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Извор На Светлина:
LED Светилки
Карактеристики:
K9 Стакло,Железо Светлина тело
Употреба:
За итни случаи
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
A16A
Напон:
85-265v
Производи име:
led таванот светла
Стил:
Модерна
Напон:
85V-220V
Извор На Светлина:
led светилка
боја:
Злато / Црна
materail:
Кристал,Железо
Користи:
Дома Дневна Соба, Спална Соба, Кујна Бања
квалитет:
Висок квалитет
led светлата за дома:
таванот светла за дневна соба
светлината тела спална соба:
кристал таванот светлина тела

Најдобри предлози во категоријата