.

.

Гроздобер LED Lumiled lamp, E27 2W 4W LED КОЧАН Сијалица со Вжарено Светлина Оркестарот Светилки AC напон 220V Шарени Антички Ретро led Lampen Свеќа светлина

Гроздобер LED Lumiled lamp, E27 2W 4W LED КОЧАН Сијалица со Вжарено Светлина Оркестарот Светилки AC напон 220V Шарени Антички

DEN 143.52
DEN 86.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Гроздобер LED Lumiled lamp, E27 2 W 4 W LED КОЧАН Сијалица со Вжарено Светлина Оркестарот Светилки AC напон 220 V Шарени Антички Ретро led Lampen Свеќа светлина
Карактеристики
100% Сосема нов !
Еко-пријателски LED производи, без VU и IR зрачење, значително намалување на емисијата на јаглерод.
Усвојува КОЧАН LED, ултра долг животен век, висока прозрачна ефикасност, па, замени традиционалните блескаво волфрам стакло сијалици.
Заштеда на енергија, ниска топлина и пониска потрошувачка на енергија.
Иновативни сијалица лустерот, се врати на древните, ќе се применуваат до бар, партија, декорирање места, хотели, трпезариска соба, сала за состаноци, цртање соба, шоу соба, продавници, ходници, студиа и изложба дисплеи, итн.
Висока боја рендерирање индекс, е исполнет со посебни гас, вакуум може ефективно да се отфрли можноста за топлина внатре.
Со 360° beaming агол, на сијалица со вжарено може да даде omni-directional light.
Стандард E27 завртка, навистина лесна инсталација, само извртување, безбеден и сигурен.
Усвојување IC постојан струја возачот, инстант почеток, има високи стабилни перформанси.
Декоративни осветлување во дома и на јавни места, како што е забава осветлување, архитектонски осветлување, град beautification, делумно осветлување и така натаму, се потенцира класичната ретро атмосфера.
Спецификации
Грло : E27 завртка
Чип : КОЧАН LED
Моќност : 2 W / 4 W
Напон : 220 V
Материјал : чисто стакло
Температура На Бојата : Зелено/Сино/Red/Розова/Топло Бела
Зрак Агол : 360 степени
Животен век : >20,000 часа
Работа темп : -10~+50° Гаранција : 3 Години Сертификација : CE&ROHS
Тип SC35 2 W ST64 4w Висина 57mm/2.24" 145mm/5.71" Ширина 35mm/1.38" 65mm/2.56" Безбедност Водич
1. Пред поврзувањето на сијалицата на електрична енергија, ве молиме shut-off switch за да се избегнат електрична енергија шок.
2. Употреба на погоден моќ за овие производи.
3. По осветлена, ве молиме не допирајте ја површината на сијалица.
4. Не се препорачува за употреба на отворено, освен ако постои маска заштита.
5. Не планината или место во близина на гас или електрични грејачи, камини, свеќи или други слични извори на топлина.
Пакет се Вклучени Ние ќе испрати она што selcted

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Розова, Топло Бела
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
Обликот:
Annular
Зрак Агол(°):
360°
Повод:
Спална соба
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
Број на LED Чип:
Други
LED Чип Бренд:
Epistar
Напон:
220V
Led Сијалица Тип:
Чадор Сијалица
База Тип:
E27
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Моќ Толеранција:
5%
Бренд Име:
RANPO
Тип:
гроздобер lumiled ретро осветлување e27 st64
Карактеристики:
гроздобер lumiled led сијалица
Карактеристики 2:
гроздобер lumiled led сијалица e27
Карактеристики 3:
гроздобер lumiled ретро вода
Модел:
гроздобер светилка
Модел 2:
гроздобер предводена крушка светилка
LED тип:
led светилки сијалица, e27 220v-240v
Модел 3:
led сијалица гроздобер e27
Карактеристики 4:
LED Lumiled светилка 220v LED сијалица Антички Ретро
Модел 4:
Светлината Стакло Сијалица Lampen свеќа светлина

Најдобри предлози во категоријата