.

.

Luminaria Led Светилка GU10 220V E14 Лустерот Led Сијалица E27 Bombillas Led Lampada Таванот светла 4W 6W 8W MR16 Ампулата Топло/Бела

Luminaria Led Светилка GU10 220V E14 Лустерот Led Сијалица E27 Bombillas Led Lampada Таванот светла 4W 6W 8W MR16 Ампулата Топло/Бела

DEN 22.08
DEN 17.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Гаранција 2 години!!! Додека производот не е човек-направени се оштетени, го испрати назад.Ние ќе се провери и потврди доколку тоа е природно оштетени. Нашите производи имаат две-годишна гаранција. Карактеристики: Ниска Потрошувачка и висока осветленост SMD2835 Чип. CRI 80+, покажуваат околината, во ВИСТИНСКА и ПРИРОДНИ бои. Широк зрак агол, обезбедува светла осветлување низ широка област. Долг животен век, намалување на ре-светилка фреквенција. Апликацијата, вклучувајќи дома, продавница прозорец, покажат, студио, други затворен осветлување.
Спецификации: Точка Име : LED светлото на рефлекторите Сијалица База Тип : E27/E14/B22/GU10/MR16 LED Кол : 48 LEDs / 60 LEDs / 80 LEDs Напон : AC 220-240 V ЛЕР Тип : SMD2835 Зрак Агол : 180° Dimmable : Нема Материјал : PC Боја & Температура : Топло Бела(2800-3200 K); Студено Бело(6000-6500 K) Големина : E27 : Ø : 55 * 48 мм E14 : Ø : 58 * 48 мм GU10 : Ø52 * 49 mm MR16 : Ø50 * 49 mm B22 : Ø52 * 49 mm животниот век : во Текот 50,000 часот Гаранција : 2 Години Повратни информации: 1. Нашиот успех зависи од вашата satisaction,затоа,вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. 2. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, пред да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.Ви благодариме! 3. Ако ги задоволи,ве молиме оставете ни пет ѕвездички позитивни повратни информации; ако не ги задоволи,ве молиме контактирајте со нас пред да ни даде било неутрален,негативна повратна информација или отворен спор,ние ќе ги нудиме на нашите најдобри услуга до сте ги задоволи.

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Топло бела, Бела
Wattage:
E27 24leds 220V 2W, E14 24leds 220V 2W, E27 48leds 220V 4W, E14 48leds 220V 4W, B22 48leds 220V 4W, GU10 48leds 220V 4W, MR16 48leds 220V 4W, E27 60leds 220V 6W, E14 60leds 220V 6W, B22 60leds 220V 6W, GU10 60leds 220V 6W, MR16 60leds 220V 6W, E27 80leds 220V 8W, E14 80leds 220V 8W, B22 80leds 220V 8W, GU10 80leds 220V 8W, MR16 80leds 220V 8W
боја:
ДВЕ Години Гаранција
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
ЕМК,CCC,RoHS,FCC,CE
Напон:
AC220V
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000hours
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
LED Чип Модел:
2835
Повод:
дневна соба
База Тип:
B22
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Зрак Агол(°):
180°
Моќ Толеранција:
5%
Обликот:
Свет
Должина:
48-55MM
Производство место:
Кина
Led количина:
48LEDs 60LEDs 80LEDs
Емитуваат Боја:
топло бела/бела
Материјал:
Пластични
Примена:
Спална соба, дневна соба, ходникот
База Тип:
E27/E14/B22/GU10/MR16
Професионални лер заштеда на енергија за осветлување:
Yes
Гарантен период:
2 години

Најдобри предлози во категоријата