.

.

12W 9W 7W 5W КОЧАН LED светлото на рефлекторите Светилка G53 12V 110V 220V Модерен Затворен Осветлување Не-dimmable Топло бела Ладно бела 10pcs/многу DHL

12W 9W 7W 5W КОЧАН LED светлото на рефлекторите Светилка G53 12V 110V 220V Модерен Затворен Осветлување Не-dimmable Топло бела

DEN 5520.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

нашата одлука е конечна .
2) Кина Пост Воздух Mail како дното.
Ние ќе се реши со вас заедно, ви благодариме. Ако сме
не на страна на нашиот компјутер, можете да ни оставите порака и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Покрај тоа, ако вашиот превозот адреса е оддалечена место за шпедиција (UPS-от,DHL,Fedex,ТНТ, итн.
Експрес Испорака :
Ние обезбедуваме бесплатен превозот за некои избрани земји , Ако изберете бесплатен превозот , ние имаме право да избере друг изразат испорака компанија (DHL , UPS-от , FEDEX , ТНТ, итн.
Повратни информации :
1) Прво на сите, ви благодариме за вашата поддршка и сите.) за вас, која е исто така бесплатен за вас ,нашата одлука е конечна .000 часови
CRI : > 88
Сертификат : CE ROSH
Пакетот Вклучува :
1lot x AR111 КОЧАН LED светлото на рефлекторите
Нашите Зборови :
1) Физички Производи кој сте го добиле можеби се разликуваат од листата слики затоа што на повеќе наврати, На Пример, различни леќи на Камерата, различни светлина средина , Времето итн.
2) Ако не сте задоволни со стока, pls контактирајте со нас најпрво пред да замине негативен или неутрален повратни информации. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА.
Должност&Данок :
Увозни давачки,даноци и давачки не се includded во објектот цена или на превозот обвиненија.
Опис
Prdouct : AR111 КОЧАН LED светлото на рефлекторите
Излезна Моќност : 5 W / 7 W / 9 W / 12 W
Димензија : Φ111 х 67 mm
LED Количина : 1 PCS
Lumious Флукс : 450 LM - 5 W
630 LM - 7 W
810 LM - 9 W
1080 LM - 12 W
Зрак Агол : 60 Степени
Влезен напон : 85-265 V AC / 12 V DC ( Стандардно е 12 V DC, pls порака ни за 85-265 V AC )
Материјал : Алуминиум
Светла Боја : Топло бела / Ладно бела
Температура на бојата : Топло бела 2800-3500 K; Ладно бела 5500-7000 K
Примена : Затворен , супермаркет, дома, хотел итн
Работна Температура : -40 ~ 60 Степен
Животниот век : 50. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од Aliexpress. Pls контактирајте со нас најпрво пред да ги испраќа назад. Ако не сте добиле вашиот пакет во рамките вети дена по плаќање,pls контактирајте со нас.) и направи екстра такса, тогаш ќе мора да плати за тоа, ние ќе не обврзуваат на тоа.
2) Нашите производи ќе бидат тестирани и со нашите proffesional КК. Или можете да одберете да имате замена.
3) Нормално нашите работното време е од 8 : 30 am-11 : 30 часот од понеделник до петок. Ви благодариме. (Освен некои земји и APO/FPO)
1) Изразат Испорака обично трае околу 3-12 работни дена зависи од земјите доставени до.

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
5w, 7w, 9w, 12w
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
Напон:
12V
LED Чип Бренд:
Epistar
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
Просечен Живот (часот):
50000
Моќ Толеранција:
1%
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Зрак Агол(°):
60°
сертификација:
RoHS,CE
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
LED Чип Модел:
5730
Бренд Име:
QUSOBGT
Обликот:
Светла LED Спот
База Тип:
g53
Должина:
D111mm
Производот:
ar111 led светилка
Гаранција:
24 месеци
квалитет:
тестирани и со КК
Излезна Моќност:
5W / 7W / 9W / 12W
Delievery:
брзо и безбедно
Стандард:
CE ROSH
тип 1:
Светла LED Спот
тип 2:
led lamparas 12 watts
тип 3:
модерниот затворен осветлување

Најдобри предлози во категоријата