.

.

LED Heatsink Ладење Радијатор + 60 90 120 Степени Лен + Рефлектор Заградата + Фанови За Висока Моќност 20 30 50 100 200W Вати LED Чип

LED Heatsink Ладење Радијатор + 60 90 120 Степени Лен + Рефлектор Заградата + Фанови За Висока Моќност 20 30 50 100 200W Вати

DEN 1864.80
Залиха
Достапно за вашата нарачка


LED Heatsink Ладење Радијатор + 60 90 120 Степени Лен + Рефлектор Заградата + Фанови За Висока Моќност 20 30 50 100 200 W Вати LED Чип
Добредојдовте На Фокус
Ние Сме Професионални LED Расте Светлина Производителот
Забелешки :
1. Ве молиме контактирајте со нас ако ви требаат повеќе детали за производи.
2. Ние можеме да ви понудиме цитат за сите производи.Ние ви обезбеди со воведување на компанијата.
3. Ние сме во потрага напред за да соработува со LED глобалните трговците.
Производ :
Модел Со Дијаметар Лен Материјал Светлина Heatsink Дијаметар Фан Моќ Тежина Апликација 60 Степени 44mm Стакло 98% 81x69x60mm(L*W*H) 12 V / 0.2 A 850g 20-200 W ПРЕДВОДЕНА од 90 Степени 50mm Стакло 98% 81x69x60mm(L*W*H) 12 V / 0.2 A 850g 20-200 W ПРЕДВОДЕНА од 120 Степени 44mm Стакло 98% 81x69x60mm(L*W*H) 12 V / 0.2 A 850g 20-200 W LED
Информациите На Компанијата :
Нашите Услуги : 1.Вашето барање ќе биде repiled во 24hrs. 2.Ние сме спремни да понудат ODM услуги. 3.Нудат на клиентите најниска цена и со висок квалитет на LED Чип. 4.Испорака на стоки за нашите клиенти од целиот свет со брзина и прецизност. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : 1. Каков вид на чипови е вашата компанија користење? (1) : Ние сме користење на Bridgelux, познат бренд од Обедини држави. (2) : Ние сме користење на Epistar, познат бренд од Тајван. (3) за тоа : Ние сме со користење Битие Photonics, познат бренд од Тајван. 2. Колку дена ќе почне на испорака? A : За производи, ние ќе ги организираме на пратката во рок од 3 дена. Инаку, ве молиме контактирајте со нашите продажни. 3. Како можете да се осигурите дека вашиот производ е квалитет? A : јас може да ви обезбеди со сите материјали кои ние се користи, а исто така тест извештај за вас. Исто така CE & Rhos тврдења се на располагање. Совети За Контакт :
Ви Благодариме

Кон својствата

Емитуваат Боја:
60 Степени, 90 Степени, 120 Степени
Тип На Објект:
LED Светилки
Напон:
DC 12V
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Број на LED Чип:
2 компјутери
Моќ Толеранција:
2%
Просечен Живот (часот):
5 години
База Тип:
Оптоварување
Прозрачна Флукс:
2000 Lumens & Над
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
LED Чип Модел:
3W Висока Моќност
Бренд Име:
LCFOCUS
Зрак Агол(°):
120°
Обликот:
Рефлектор
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
160mm
Модел:
ФОКУС-Heatsink-HP Серија
Агол:
60 / 90 / 120 Степени
Големина:
65x80x160mm
Отпорен на температура:
- 30 + 120 Степени
Тежина:
850g/set
Примена:
20-200W Висока Моќност LED

Најдобри предлози во категоријата