.

.

6V 12V 10A Авто Соларен Панел Задолжен Контролор Батерија Полнач PWM Регулатор Топла M08 dropship

6V 12V 10A Авто Соларен Панел Задолжен Контролор Батерија Полнач PWM Регулатор Топла M08 dropship

DEN 252.96
DEN 215.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ви благодариме! Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Спецификација : Материјал : Пластични Боја : Видете Слики Систем Напон : 12 V Излез Тековната : 3А Работна Температура : -20°C~55°C Заштита Степен : IP30 Полнење Јамка се Откажат : ≤За 0,7 V Disharge Јамка се Откажат : ≤0.ако ви треба да го поставите за чиста светлина контрола на владата или светло контрола плус времето на чекање, треба да се отвори куќиште преку поставување dip прекинувач за промена на испуштање на чекање Кога клуч сет "на" е 1, копчето set "off" е 0, нормално отворен, чиста светлина контрола Поврзување на батеријата прво. инаку, ве молиме проверете ја врската
Изработка на сигурни сончевата енергија панел се поставени на отворено под сонце
Поврзување на оптоварување на крајот.на индикатор светлото на батеријата willwork доколку конекцијата е точен,во спротивно,тоа ќе не ,но компонента на контролорот нема да бидат оштетени се Поврзете на жица на соларен панел, да обрнат внимание на анодна и катод да се избегне инверзна врска, Ако врската е точен,индикатор светлото на "ПОЛНЕЊЕ"ќе биде или флеш 10 секунди подоцна по поставување надвор под сонцето,на друг начин,ве молиме проверете ја конекцијата Бидете сигурни дека сончевата енергија панел се поставени на отворено под сонце се Поврзете на оптоварување на крајот,да обрнат внимание на анодна и катод да се избегне инверзна врска .1 V Заштита Степен : IP30 Работна Температура : -40°C~55°C за да се Инсталира и Начинот на Користење : Прво, да се утврди контролер излез режим , уредот factory default прилагодувањето е нормално отворен режим . доколку конекцијата е точен, на индикатор светлото на "полнење"ќе биде или флеш 10 секунди подоцна по поставување надвор под сонцето. ако правилно поврзан, батеријата индикатор ќе светлината Поврзување на жица на соларен панел секунда. доколку конекцијата е точен, на индикатор светлото на "полнење"ќе биде или флеш 10 секунди подоцна по поставување надвор под сонцето. ако е обратно поврзано, led светилка може да биде оштетена ве Молиме да обрнете внимание за да анодна и катод да се избегне инверзна врска Големина : Види на сликата Бр Мало Пакет Количина : 1 Компјутер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. ако е обратно поврзано, led светилка може да бидат оштетени
Ве молиме да обрнете внимание за да анодна и катод да се избегне инверзна врска
Големина : Види на сликата
Нема Мало Пакет
Количина : 1 Компјутер
Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.2
Disharge Јамка Се Откажат : ≤0. Ви благодариме!
Пакетот вклучува :
1 Компјутер x Авто Соларен Панел Задолжен Контролор Батерија Полнач Регулаторот Нови 6 V 12 V 10 A PWM
Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Спецификација : Материјал : Пластични Боја : Црна Систем Напон : 6 V, 12 V Излезна Струја : 10 A Моќ Опсег : ≤60 W(6 V), ≤120 W(12 V) Преоптоварување, Краток Спој Заштита : Да Не-оптоварување на косата : ≤5m A Полнење Јамка се Откажат : ≤0. ако правилно поврзан, батеријата индикатор ќе светлината
Поврзување на жица на соларен панел секунда.ако ви треба да го поставите за чиста светлина контрола на владата или светло контрола плус времето на чекање, треба да се отвори куќиште преку поставување dip прекинувач за промена на испуштање на чекање
Кога копчето set "на" е 1, копчето set "off" е 0, нормално отворен, чиста светлина контрола
Поврзување на батеријата прво.ако инверзна врска ,led светилка може да се оштетат батериите има чуваат многу енергија,ве молиме имајте на батерии.

Кон својствата

Бренд Име:
OOTDTY
Примена:
Полначот Контролер,Соларни Работна Станица
Максимална Струја:
Други
Број На Модел На:
Solor Контролори

Најдобри предлози во категоријата