.

.

MMCX Bluetooth Слушалка Адаптер за Bluetooth Кабел За Shure SE215 SE315 SE535 SE846 UE900 Безжични Слушалки Кабли Со micphone

MMCX Bluetooth Слушалка Адаптер за Bluetooth Кабел За Shure SE215 SE315 SE535 SE846 UE900 Безжични Слушалки Кабли Со micphone

DEN 801.60
DEN 625.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

MMCX Bluetooth Слушалка Адаптер за Bluetooth Кабел За Shure SE215 SE315 SE535 SE846 UE900 Безжични Слушалки Кабли Со micphone
1*Оваа извртени слушалки жица изгледа многу добро, жица мрежа е направена од мека, мазна, еколошки ПВЦ материјал
2*особено се Чувствува удобно, визуелно со силна млади атмосфера, мода динамична и динамична
3*жица-контролирани стил е едноставен и лесен , поддршка за песни и дојдовни повици
4*Вграден во high-definition микрофон пречки мали, нарушување е ниска, ефикасно го намалуваат квалитетот на звукот на косата, да го подобри повик јасност, носат многу удобно
Овој производ е одличен избор за DIY спортски Bluetooth слушалки.
Answer : ___________________________ NOTE : производот не се слушалки, само Bluetooth адаптер кабел
компатибилност
1*за Shure SE215/ SE315/ SE425/ SE535/ SE846
2* UE UE900
3*AUDIOSENSE TK200/ T100
4*WESTONE
W серија W10/ W20/ W30/ W40/ W50/ W60/ W80
ES серија ES10/ ES20/ ES30/ ES50/ ES60
UM ПРО серија А PRO10/ UM PRO20/ UM PRO30/ UM PRO50
СУМ ПРО серија СУМ PRO10/ AM PRO20/ AM PRO30
5*други XBA-Z5/ XBA-A3/ XBA-А2/ XBA-H3/ XBA-Х2/ ХА-FX850
Се применува за сите MMCX интерфејс слушалки
параметар
1*Производ параметри : Bluetooth specification : Bluetooth 4.1
2*Диск единица : Φ10.0mm
3*Фреквентен опсег : 20 Hz-20 KHz
4*Пренос на далечина : 10m
5*време на Мирување : околу 100 часа
6*време на Полнење : за 1-2 часа
7*се Игра време : околу 4 часа
8*време на Разговор : околу 4-6 часа
9*Дебелина : линија 1.6 mm, 2.0 mm
10*Боја : Црна, црвена, бела, сина
11*Тежина : 8.0 g (± 0.5 g)
12*Производи : со Bluetooth-от за мобилни телефони, за Ipad, лаптопите, десктоп компјутери и друга опрема

Кон својствата

Поддршка СТАН:
No
Времето на пазарот:
2016 година
комуникација:
Безжичната
Поддршка Apt-x:
No
Отпорот:
20Ω
Поддршка За Мемориска Картичка:
No
Конектори:
Никој
Зачестеност Одговор Опсег:
20-20Hz
Vocalism Принцип:
Динамичен
Број На Модел На:
MMCX Bluetooth Слушалка Адаптер Кабел
Функција:
Микрофон,Гласовна контрола,Поддржува музика,Поништување Бучава,Bluetooth
Бренд Име:
Tiandirenhe
Чувствителност:
105±3dB
Приклучок Тип:
Безжичната
Безжичен:
No
Контрола На Јачина На Звук:
Yes
Активен Бучава Отказ:
Yes
Водоотпорен:
No
Контрола На Копчето:
Yes
Со Микрофон:
Yes
Стил:
уво кука
Линија Должина:
1.6 m
Безжична Тип:
Bluetooth
боја:
Црна,црвена,бела, сина
Bluetooth Слушалка Адаптер Кабел Тип:
Аудио Линија
Bluetooth Слушалка Адаптер Кабел Стил:
Bluetooth Безжична
Bluetooth Слушалка Адаптер Кабел За:
за Shure SE215 SE315 SE535 SE846 UE900 fone де ouvido
Аудио перформанси:
Поддршка за MP3,стерео, бас
Модел стил:
MMCX Bluetooth Слушалка Адаптер Кабел со микрофон
Применливи Опрема:
Мобилни телефони и други Bluetooth уреди, MMCX
MMCX Слушалка Кабел Погоден за:
за iPhone 7 7s ,за iPad, Bluetooth уреди, MMCX
За Shure SE215 SE315 SE425 SE535 SE846:
Yes
Конектори:
ПОМОШЕН

Најдобри предлози во категоријата