.

.

Кинески Позадина Класичен Паун Фото Mural Дневна Соба Хотел Влезот Сала Европски Стил Оркестарот Ѕид Хартија De Papel Parede 3D

Кинески Позадина Класичен Паун Фото Mural Дневна Соба Хотел Влезот Сала Европски Стил Оркестарот Ѕид Хартија De Papel Parede

DEN 900.48
DEN 459.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Топло-продажба Најпопуларните, ве Молиме Кликнете На Сликата.
DIY за вашата сакана соба, ќе биде најдобар дизајнер за вашиот дом.
Опис
Точка Бр : BS290
4 Материјал достапни : 3 D Врежана / Слама текстура / Имитација на кожа / водоотпорен платно
Употреба : дневната соба / Спалната соба / Свадба Куќа / Дете Соба / Студија
Стил : Европски стил
Боја : Како на сликата sho wn
Големина : стандардната големина е како што е подолу
1 квадратен метар=140cm(H) x 70cm(W) (4'7" x 2'4") ft
2 квадратен метар=200cm(H) x 100cm(W) (6'7" x 3'3") ft
3 квадратен метар=220cm(H) x 140cm(W) (7'3" x 4'7") ft
4 квадратен метар=250cm(H) x 160cm(W) (8'2" x 5'3") ft
5 квадратен метар=280cm(H) x 180cm(W) (9'2" x 5'11") ft
6 квадратен метар=300cm(H) x 200cm(W) (9'10" x 6'7") ft
7 квадратен метар=330cm(H) x 210cm(W) (10'10" x 6'11") ft
8 квадратен метар=360cm(H) x 230cm(W) (11'10" x 7'6") ft
9 квадратен метар=380cm(H) x 240cm(W) (12'5" x 7'10") ft
10 квадратен метар=400cm(H) x 250cm(W) (13'1" x 8'2") ft
11 квадратен метар=420cm(H) x 260cm(W) (13'9" x 8'6") ft
12 квадратен метар=440cm(H) x 270cm(W) (14'5" x 8'10") ft
13 квадратен метар=460cm(H) x 280cm(W) (15'1" x 9'2") ft
14 квадратен метар=480cm(H) x 290cm(W) (15'9" x 9'6") ft
15 квадратен метар=500cm(H) x 300cm(W) (16'5" x 9'10") ft
16 квадратен метар=500cm(H) x 320cm(W) (16'4" x 10'5") ft
(PS : Ние би можеле да го прилагодите било која големина според вашето барање, како и .)
Често поставувани прашања.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : Што е со големина на mural позадина ?
Ова е прилагодено mural позадина. Ние мора да произведуваат според големина. Па ве молиме да ни кажете на вашите детали ѕид големина (ширина & висина).
Ако не се обезбедени ни вашиот ѕид големина во рок од 24 часа, ние ќе се прилагодите на mural позадина како на над стандардната големина.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 2 : Што е материјал од mural позадина ?
Т тука се 4 материјал на располагање да ги изберат (S traw текстура / 3 D врежана / Имитација на кожа / водоотпорен платно).
Ако не кажете ни за вашите омилени површината материјал, ние ќе произведе основен материјал "W aterproof платно" .
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 3 : ми треба 1 сет на mural позадината, големината е 1.8 м во ширина и 1,6 m висина. Како да се цел тоа ?
Област = ширина x висина. Квадратни метри = Цел Количина
Област = 1.8 m x 1.6 m= 2.86 м 2 , Па треба цел 3 метри квадратни. Ве молиме изберете количество 3 во ред.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 4 : која е цената ?
Веб-сајтот цена е само за 1 метар квадратен. Ние продаваме страна метри квадратни, а не од страна на ролни.
Доколку купите повеќе од 7 метри квадратни, во многу земји, ние може да ви даде бесплатен превозот од express.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 5 : Е mural позадина самолепливи ?
Нема. На mural позадина не е само-лепило. Не постои било лепак или испуштање во прав на задниот дел од тоа.
Вие треба да ги купите лепак во хардвер вашата локална продавница пред pasting.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 6 : тоа Е целата mural ?
Нема. Тоа ќе се намали во неколку парчиња, со цел дека тоа би можело да одговараат за меѓународен превозот.
Но, било која големина е целокупната шема.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 7 : Како за данок ?
Било увозни давачки или такси се купувачите одговорности.Ние не сме одговорни за било царина.
Сепак обично ние ќе им помогне на купувачот да се изјасни пониска вредност за плаќање помалку данок или избегне да биде оданочен.
Совети : Бразилски пријател, ве Молиме испратете ни го вашиот CPF број под цел; руски пријател, ве Молиме испратете ни го вашето целосно име и презиме . Ви благодариме !
Производот се покаже
Материјал availab ле
Слама Текстура Имитација На Кожа
3 D Врежана Водоотпорен Платно
Вистински Производ шоу
Ќе треба на овие алатки

Кон својствата

Димензии:
1 квадратен метар
Функција:
Мувла-Доказ,Влага-Доказ,Soundproof,Водоотпорен,Топлинска Изолација,Звук-Апсорбирање,Анти-статички
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Тип:
Текстилни Позадини
Функција:
Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животна Средина Пријателски,Формалдехид-бесплатно
Материјал:
Дрво влакна позадина
Шема:
Yes
Стил:
Европа
is_customized:
Yes
Употреба:
Забава,Администрација,Трговија,Апарати За Домаќинство
Број На Модел На:
BS290
Бренд Име:
jiadou
Површински Третман:
Печатени
Употреба:
Студија
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени

Најдобри предлози во категоријата