.

.

Сопствени 3D Фото Позадина Градскиот Пејзаж Мурали Спалната соба Троседот во ЖИВО Позадина Ѕид Декорација Дневна Соба Модерна Mural Позадина

Сопствени 3D Фото Позадина Градскиот Пејзаж Мурали Спалната соба Троседот во ЖИВО Позадина Ѕид Декорација Дневна Соба Модерна

DEN 886.08
DEN 452.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ве молиме додадете екстра 0. И на средината на преклопување дел, користете владетел и нож за да се намали вишокот дел и излупете ги исклучи. Површина : (2. 3 D Ослободување
4. Дел 1 треба да бидат опфатени со дел 2. Слама Текстура
5.
Предмет Бр. Руски пријатели, ве Молиме испратете ни го вашето целосно име и презиме ; Бразилецот пријател, ве молиме испратете ни го вашиот CPF број . Проверете ја големината на позадината и одговара на моделот. Четка на лепило на грбот на секој панел на позадината и марк цел на нив. Ви благодариме!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
16 стандардна големина се достапни : available :
1 квадратен метар = 140cm(W) x 70. : MU799
Стил : Модерна едноставен стил
Боја : Како на сликата
5 Материјал достапни : Водоотпорен Платно (Основен материјал) / 3 D Врежана / Кожа Шема / Слама текстура / Водоотпорен Свила Платно
Употреба : Livingroom/ постелнина соба/ Студија/ Свадба Куќа/ Детска соба/ КТВ/ Лента
Земете На Гласачките Места :
Тоа е еден вид на Обичај mural позадина, Ние мора да произведуваат според вашиот ѕид точна големина (Висина и Ширина). Водоотпорен Свила Платно
3.5 m висина.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Совети : Ние не сме одговорни за било каква увоз обичај должност, но обично ние би можеле да се изјасни на пониска вредност да ви помогне да плаќаат помалку, па дури и не се оданочуваат. Мора да се знаат и сите детали пред купување на производи. Водоотпорен Платно(Основен материјал)
2.05 m и на висина и ширина кога ќе се пресмета . Во ред, кој може да го добиете она што го сакате. Сите материјали е иста цена , може да се слободен избор тоа .
Ако не се обезбедени ни вашите детали обичај големина и материјал под цел во рок од 24 часа, ние ќе произведе основен материјал "Водоотпорен Платно" и следниве стандардната големина. Користете нож за да се намали од вишокот на дел околу штекер. Откако ќе ја добиете вашата потврди големина и материјал, ќе се даде приоритет на испорака. И кора исклучите се преклопуваат делови Пример :
Слика илустрира : се Подготват потребните алатки : Лепак,Четка,Ролери,Scraper,Владетел,Нож,крпа/Сунѓерот Чистење на ѕидот и бидете сигурни дека вашиот ѕид чиста и рамна. Имитација На Кожа
Крои Метод : Таму е околу 1-2 сантиметар преклопуваат дел. Таа не можеше да се стави рамо до рамо. Според ширината на секој панел на тапет,обележете го вертикални линии на ѕидот. Ви треба за да купите 8 метри квадратни, Кога ќе се направи нарачка.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : ми треба 1 сет на mural позадината, големината е 3m ширина и 2.
Производ Show (Прикажи) >>
5 Достапен Материјал
1. Залепете го на ѕидот и употреба на нож за да се намали од вишокот дел и користете крпа за да се исчисти лепак overflow. Користете scraper да се направи позадина станот. Кога pasting втората панел, да се биде внимателен за да одговара на моделот на wallpaper. Ве молиме да користите владетел и нож за да се намали позадината во средината на преклопување дел.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 3 : која е цената ?
Веб-сајтот цена е само за 1 метар квадратен.
Ако го напишете вашиот омилен материјал и точни ѕид големина под цел или остави ми порака во времето. Во меѓувреме марка на вашиот детали ѕид големина под цел. Како да се цел тоа ?
Ве молиме место со цел да се однесува на следниве пресметка метод : На пример, Вашиот ѕид од висина од 2,5 метри, ширина е 3 метри. ( Затвори ја вратата и прозорецот за да. Потоа користете крпа или сунѓер да ги лепак overflow.77 Квадратни метри .5 cm(H) (4'7" x 2'4") 2 ft квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
Ако ви треба 5 квадратни метри mural позадина, ве молиме изберете "квантитетот 5" тука.

Кон својствата

Димензии:
1 M2
Функција:
Водоотпорен,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Бренд Име:
jiadou
is_customized:
Yes
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Површински Третман:
Печатени
Број На Модел На:
MU799
Тип:
Текстилни Позадини
Стил:
Модерна
Шема:
Yes
Материјал:
Растенијата

Најдобри предлози во категоријата