.

.

Нова Искра Plug Тестер 170322S 220V Plug Аналитичар Систем за Палење Алатка Една Дупка Детектор Тест Дијагностички Алатка за Откривање

Нова Искра Plug Тестер 170322S 220V Plug Аналитичар Систем за Палење Алатка Една Дупка Детектор Тест Дијагностички Алатка за

DEN 1679.52
DEN 1377.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Почитувани купувачи :
Добредојдовте во мојата продавница!
Ние сме GZ Чао Pei Ко. Ltd. и професионални во Авто автомобил додатоци, се наведува во Кина. Ние нудиме висок квалитет на производи со разумна цена. Сите производи се снабдуваат од фабриката директно. Ние може да понуди одлична услуга и брза испорака. Ако сте поединец купувачот, не заборавајте да додадете ни за вашите омилени продавачот, ако сте веледрогерија, или во потрага по бизнис партнери во Кина, ве молиме контактирајте со нас побрзо. ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде добра услуга.
Авто Искра Plug Тестер Искра Приклучоци Аналитичар Систем за Палење Алатка 220 V Една Дупка Тестер Дијагностички Алатка за Откривање Топла Продаде
Технички Податоци Мерки На Претпазливост :
1. Искра Plug Тестер е висок напон детектор, па кога детектори не се во употреба, бидете сигурни да се земе ја батеријата на надвор за да се избегнат опасности.
2. Ако discontinuous држава се појавува во процесот на користење, што е нормално, ве молиме да се олабави се префрлите со 3 секунди, а можете да продолжите да ја користите.
Тест принцип :
Во автомобилот систем за палење, на високо-напонските палење серпентина генерира високо-напонските (10,000 volts или повеќе), и искра plug пренасочува тоа од висока тензија палење серпентина во цилиндричен мотор, искра помеѓу искра plug електроди кои ќе го запалат мешавина. На детектор може да се каже добра искра приклучоци од лошо со силата на искра.
Тест Методи :
1. Место на искра приклучокот на пиедесталот
2. Моќта на
3. Притиснете го копчето за вклучување, црвениот LED ќе го осветлуваат и добра искра plug ќе генерираат силни искра и лошо ќе генерира слабо една или не .
4. Олабави копчето за вклучување, да ги преземе искра plug надолу тестер со pinching дното на тоа.
Пакет вклучувајќи : Количина : 1 парче
Карактеристики
100% Сосема Нов и Висок Квалитет
Лесно да се вклопи и да се поврзете
Promopt обработка на време во рок од 1-2 дена.

Кон својствата

Другиот Дел Број:
170322 Искра Plug Аналитичар
Референтните Кодови:
170322 искра plug детектор
Electrode Материјал:
Нормално
Тип:
Искра Plug Тестер
Производителот Дел Број:
170322
Земја/Регион на Автомобил Производство:
CN
Монтажа База:
Станот
Calorific Вредност:
Медиум
Осветленост Дел Број:
170322
Бренд Име:
DEFUS

Најдобри предлози во категоријата