.

.

Nicrew Автоматско Практични Риба Храна Тајмерот За Автоматско Риба Фидер Авто Храна Дневно 6 Пати Милениче Хранење Диспензерот За Дома Аквариум

Nicrew Автоматско Практични Риба Храна Тајмерот За Автоматско Риба Фидер Авто Храна Дневно 6 Пати Милениче Хранење Диспензерот

DEN 863.52
DEN 691.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Nicrew Дневни 6 Пати Автоматско Риба Фидер Аквариум Резервоарот задолжени за хранење телиња Авто Храна Тајмер Милениче Хранење Фармацевт на Распоредот со Времето Бира Заградата Прирачник за Старт Време е за Секојдневието и Одмор
Автоматско Риба Фидер може да се постави автоматско хранење на редовен распоред, лесен пат бира програмирање за максимум автоматско хранење време до 6 пати на ден, лесно да се постави и да го користите и вклучува лесно start водич, погодно грижете се-слободен хранење за здрава риба, автоматски се храни вашата риба додека сте далеку. Авто Аквариум задолжени за хранење телиња се веродостојни и точни бира тајмерот, тоа може да се издаваат на точна количина на риба храна со прилагодливи поставување според вашите миленици " здрава исхрана, тоа не служи само до многу поединечни јадења, но, исто така, не е лесно да се остави храна остатоци. Таа дојде со прилагодливи време бира, кога ќе го поставите времето бира со прилагодување на лизгачот, вие може да ја зголемите или намалите на количината на храна што по ротација, потоа притиснете го прирачник start time копчето. Лесен за ракување и инсталација, рачно и автоматски. Батеријата Автоматски управувана Храна Тајмерот е сосема нов и неговата мини уникатна форма, а тоа го има во заграда, може да се стега врз било тенк, простор-заштеда за вашиот аквариум. Тоа е идеален за повеќето видови на риби храна, погоден за снегулки, пелети и detritus храна, може да се користат да се хранат свежи или saltwater риби, желки, newts и жаби, идеален риба фидер за terrariums и аквариуми. Безбеден и удобен автоматски фидер е едноставно да инсталирате и да работат
Опис на производот
Спецификации :
Модел : NC-180 A
Сместување : Пластика
Тип на батерија : 1*АА батерии (Не се вклучени)
Прилог Метод : задржување клипови или фиксна Велкро
Единица димензии (прибл.) :
Се хранат кутија со дијаметар : 7.5*за 3,7 см(Lx H)
Пакет димензии : 135*150*110mm(Lx Hx W)
Храна :
Мали честички (φ1.5) диети може да биде вчитан 100 грама, 5 грама секое време, можете да се хранат 20 пати;
Големи честички (φ4.5) диети може да биде доста 60 грама, 2 грама секое време, можете да се хранат 30 пати.
Инсталирајте методи: Според форма на резервоарот, постојат две инсталација методи фидер.
1. Работ на stent сместени во резервоарот, се стегне пластични завртки.
2. Велкро на двете страни ќе бидат одделени, искинати налепница на задната страна, требаше да биде прикачен на дното и резервоарот покрие фидер соодветна локација.
Напомена :
1 х АА ОД 1,5 V Батерија, не се вклучени.
Не пресврт на хранење кутија со рака.
Не користите полнење батерии.
Ако батериите не се replaceed по 3 дена, сите програмата ќе бидат запрени, и фидер кутија може да се запре во несоодветно место.
Пакет се вклучени :
1 x Дигитален Автоматско Аквариум Риба Храна Внесувач
Додатоци делови
1 x упатство

Кон својствата

Големина:
M
Бренд Име:
NICREW
Број На Модел На:
КООРДИНАТОР 180A
Материјал:
Пластични
јачина:
100g
LCD дисплеј:
No
Тип:
Кучиња
Напон:
3V
Број на брзини:
6
Мин Излез:
5
Макс Излез:
100
Име:
Име
Име на производ:
Име на производ
боја:
боја

Најдобри предлози во категоријата