.

.

220V 200W Керамички Инфраред Emitter Топлина Светилка Растат Растенијата Светилка Зоолошката градина Желка Милениче Рептил Грејач

220V 200W Керамички Инфраред Emitter Топлина Светилка Растат Растенијата Светилка Зоолошката градина Желка Милениче Рептил

DEN 336.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Црно белата случајни испорака , Ако сакате бели , ве Молиме оставете порака !!!!!
напојување : 220 v, 50 вати,100 вати, 200 w
Употреба Предлози : Греење, кокошарниците, brooding, расте светлина Бесплатен превозот 220 V E27 Керамички Инфраред Нема Светлина Електрични Емитираат Топлина Светилка за Греење, кокошарниците, Brooding, Расте Светлина, топло reptilia животинско Спецификација : Напон : 110 V, 220 V, Вати : 50 W, 75 W, 100 W, 150 W, 200 W, 250 W, Висина : 11cm Светилка Приклучок Тип : E27 Дијаметар на греење површина : 7.5 cm Материјал : Керамички + Алуминиумски Оперативни животен век : 10,000 часа Боја : Бела, црна Употреба Предлози : Греење, кокошарниците, brooding, расте light Пакет се Вклучени : 1x Керамички Топлина Светилка Љубезно ве потсетам : 1.Површината температурата е премногу висока, ве молиме не се директно допир за време на употреба 2.Црна керамички фини линии се природен феномен 3.Ве молиме имајте предвид дека прилагодување на растојанието помеѓу светилка и домашни миленичиња, барем повеќе од 30cm На Керамички Грејач е блескава извор на топлина која создава природна сонцето како топлина со единствен модел на Овој не-светлина емитуваат грејач нуди одличен 24 часа извор на топлина и целосно ќе топлина било рептил без нарушување на дополнителен извор на светлина исто така, се зголемува квалитетот на амбиентниот воздух температура во терариум. Инфрацрвена топлина продира вага и кожата ткиво, промоција на здравје и исцелување како што widens на крвните садови и го зголемува циркулацијата на крвта Карактеристики : Тоа tolerates високи температури од рептили топлина или светилки Тешки керамички сиднеј освои¡ т прекине во топлински стрес На радијатор произведува долго бран инфрацрвена топлина со зрачење може ефективно топло reptilia животинско Греење извор : Керамика, Инфраред, електрични, без светлината емитирана Солидна керамички елементи, погоден за влажна средина

Кон својствата

боја:
Керамички светилка 200w
Големина:
XS
Тип:
Риба
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок,Приклучете НИ се
Температурата Опсег:
16-32 °C
Напон:
220V
моќност:
200 W
Број На Модел На:
Керамички Инфраред 95mm
Температурата Опсег:
28 C C 36
Керамички инфрацрвена светлина:
Со Тешки керамички тело Долг живот
Греење извор:
Керамички Инфраред електрични
без видливи светлината емитирана:
не влијае врз нормалната рептил живот (ден / ноќ)
Нови греење технологија:
топлински ефект 99% од енергијата моќ конверзија го оценувате
Водоотпорен, керамички површина:
можете да ја допре водата не експлодираат
Солидна керамички елементи, :
погоден за влажна средина
Радијатор произведува:
долго бран инфрацрвена топлина со зрачење може ефективно топло
Големина:
D 75 мм L 110 mm База

Најдобри предлози во категоријата