.

.

Kamoer нови 12V/24V перисталтиката DC пумпа за вода stepper моторна пумпа

Kamoer нови 12V/24V перисталтиката DC пумпа за вода stepper моторна пумпа

DEN 2736.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


метар -29.99 /метар Kamoer нови 12 V/24 V перисталтиката DC пумпа за вода stepper моторна пумпа
Мотор : KCS ПЛУС перисталтиката пумпа е перисталтиката пумпа водени од stepper мотор, на влезниот напон може да се 24 V / 12 V.
Црево : Постојат две опции за на цевка, Phar Med®BPT (Б) или силиконски цевка (S). Различен тип на цевки се применливи за различни течни. Исто така постојат и неколку големини на цевка може да се избере за да се исполнат различни проток или точноста барања.
Инсталација : Два различни начини на Инсталација (види прилог фотографии).
На точноста : KCS плус перисталтиката пумпа има променливи rotors. Постојат 2 можности : 4 rotors или 8 rotors. Повеќе rotors ќе доведе повисока точност и помал проток.
Материјал : Школка тока, синхрони диск синтетички пластика, лим и машински делови се од нерѓосувачки челик SUS304
Дополнителна Предност : пумпата може да се открие од страна на ЕМК и земјата тест.
Карактеристики :
Се применува за вискозност, не-слатка течност транспорт
Висока прецизност, мали пулсација
Панел може да бидат ставени надвор и да го положат на земјата тест.
Едноставна структура, висока сигурност
Лесно да го замени на цевка
Увезени мотор со одлични перформанси

Кон својствата

Напон:
12V stepper silicon, 12V stepper BPT, 24V stepper silicon, 24V stepper BPT, Choose the tube size, Choose the rotors
Притисок:
Низок Притисок
Бренд Име:
KAMOER
Употреба:
Вода
моќност:
Електричен
Примена:
Премерување
Број На Модел На:
KCS ПЛУС
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
перисталтиката пумпа
Гориво:
Електричен
Теорија:
перисталтиката пумпа

Најдобри предлози во категоријата