.

.

Кри XML T6 6000LM Led Headlamp Zoomable Светлата Водоотпорен Главата Факел светло Главата светилка Риболов Лов Светлина

Кри XML T6 6000LM Led Headlamp Zoomable Светлата Водоотпорен Главата Факел светло Главата светилка Риболов Лов Светлина

DEN 345.60
Залиха
Достапно за вашата нарачка


LED Headlamp
Модел на Батеријата е потребно : Двојно 18650 Li-ion батерии
3 префрлете го Режимот : Светлина/Слабо Светло/Трепка Режим
Материјал : Алуминиум легура школка
Максимална Осветленост : 6000 LM
Прилагодливи d egrees : 90 степени
Прекинувач : Раководител switch
Боја : Црна со Сини Бенд
Зрачењето растојание : 200-500m
Батеријата
Материјал : Li-ion Батерија
Напон : 3.7 V
Капацитет : 5000m Ah/еез
Големина : 65x18mm
Полнач
Текст : 100 V-240 V, 50/60 Hz;
Излез : наизменична СТРУЈА 4.2 V; 500m Ah Пакет Содржи
Напомена : 1. Овој производ не содржи фарови модел екранот
2. Ако стоките кои сте ги купиле вклучува полнач. има 4 видови на ЕУ АУ велика БРИТАНИЈА и САД приклучокот ,ве молиме да ни оставите порака, која plug сакате,инаку ние ќе брод ЕУ приклучок за вас.
Плус : AU/велика БРИТАНИЈА приклучок е plug+plug конвертор.
За LED Headlamp 1. Светилка монистра : Кри XM-LT6 светилка монистра, на максимална осветленост 6000 lumens, животот 100,000 часа; 2. Hawkeye леќа : Hawkeye леќа лист, така што светлината е повеќе фокусиран голем дострел напад алуминиумска глава заштита од носат леќи; 3.СТРУЈА на полнење дупка : раководителот полнење дупка, поврзување на напојување може само да брзо полнење, подолг век на батеријата; 4. Квалитетот фарови појас : Еластична светла со проектирање, големината на вредноста соодветна големина според нивната глава; 5. Телескопски Фокус : телескопски фокус главата дизајн, слободни прилагодување астигматизам - кондензирање конверзија, лесно да се справи со различни средини; 6. Прилагодување на агол : раководител според сопствените потреби и да се прилагоди на агол нагоре и надолу, едноставен, лесен за употреба, лесно за работа осветлување; 7. Водоотпорен прекинувач : гума не се лизга водоотпорен switch, материјалот мека, удобно се чувствуваат, допрете го трансформира трети опрема : Силен - Слаб Strobe.
За Батерија 18650
- 2 ПАРЧИЊА BRC 18650 3.7 V 5000m Ah Батерија заштитени Li-ion Батерија
- Во текот температура и во текот тековната заштита
- Кратки-коло заштита & еколошки
- Широко се користи на факелот, ласерски покажувач, како итен случај осветлување и други преносни уреди
Доаѓа некоја Батерија Полнач за Батерија 18650
За батерија 18650 полначот - Како да знаете батеријата е целосно наполнета?
1) При користење на DC адаптер, не е индикатор за светло во адаптер, Полнење - ЦРВЕНАТА светлина, Целосно Наполнетата - ЗЕЛЕНА светлина
2) Кога се користи автомобил полнач, не постои индикатор светлото за да се покаже на статусот на полнење на батеријата. Батеријата ќе се наполни за 4~5 часа. LED само светло ЦРВЕНА светлина, значи поврзување со енергија.
3) LED светло во приклучете го полначот не?т покажува статусот на вашата батерија, само светло црвена светлина, кога се поврзувате со енергија
1.Прилагоди нагоре и надолу за 90 степени
2.Прозрачна водоотпорен префрлате
1.Ладење На Пропустливи
2.Лизга Текстура
3.Оптичка Леќа
Телескопски фокус
Led сопирачките, потсети другите да се обрне внимание на вас во ноќта пешачење или велосипедизам
СТРУЈА на полнење дупка
Батеријата за батерија 18650
Zoomable стигнале појас
Вистински Снимање

Кон својствата

Тип На Објект:
Предните светла
Wattage:
38W
Модел на LED Монистра:
T6
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Бренд Име:
mixxar
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
Цел:
Кампување,Качување,Лов,Ноќта Риболов,Ноќ Прошетка/Вози
Зрак Агол:
45°
Број На Модел На:
N97

Најдобри предлози во категоријата