.

.

Labelife SC6YW За Epson LabelWorks Етикета Произведувач на Стандардната Лента кертриџ Црно На Жолта Касета LC-2YBW 6mm x 8m (1/4 x 26)

Labelife SC6YW За Epson LabelWorks Етикета Произведувач на Стандардната Лента кертриџ Црно На Жолта Касета LC-2YBW 6mm x 8m

DEN 249.60
DEN 232.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Модел : AC6 YW ( компатибилен со Epson SC6 Y )
Боја : Црно на Жолта
Големина : 6mm X 8m

КАНЦЕЛАРИСКИ АПЛИКАЦИИ СКЛАД АПЛИКАЦИЈАТА ДОМАШНА И ИНДУСТРИСКА ПРИМЕНА
1. Етикета на вашите датотеки,пенкала,книга, 1. Ефикасна организација е клучна за 1. Одлично за етикетата вашите лични
документи итн се лесен за управување со магацин. Етикета предмети,тогаш ќе се најде
најдете и orgainazation. складирање багажник,сите суровини, нив лесно и не е лесно да се изгуби.
категорија на производот,нека ви
2. Треба да се користат некои канцеларијата за подобрување на работа ефикасност. 2. Етикета исклучителна кутија , цевка
производот,но не знам машина за безбедност , прекинувачи
кој знае што,користење на нашите p - 2. Одлично да етикета на cabel, ви помогне да бидете отворени точно
допрете ознаки за лесно componet,електронски дел, прекинувачи брзо.
се разликуваат . switch, предупредува изјава ,
средства тагирање , итн. 3. Замена TZ лента, исто така, погодна
3. Добар за употреба етикета фиксни за електронски и telecommuni-
средства, вклучувајќи компјутери, 3. Со цел да се избегнат непотребни апликации за ратификација , хотел
тастатури,столици,маси и губење на напојување во апликациите , можете да етикетата
воздух-услови . во иднина, користете p-допир етикети да ги секаде каде што сакате.
дистрибуција кутија.


Кон својствата

Тип:
печатач лента
Бренд Име:
Labelife
Применливи Опрема:
етикета печатач
Компатибилен Бренд:
Epson
Функција:
Компатибилен
Број На Модел На:
AC6YW
боја:
Црно На Жолта
Големина:
6mm x 8m (1/4 x 26)
Гаранција:
1 година

Најдобри предлози во категоријата