.

.

18 к злато инкрустирани природни sapphire прстен

18 к злато инкрустирани природни sapphire прстен

DEN 6960.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Оваа вештина сертификат е само за вашиот референца На името : 18 к злато инкрустирани природни sapphire прстен боја : Природна sapphire квалитетот е добар Квалитетот на материјалот е добро Полноќ сина Допрете материјал : 18 K златен Гем спецификации : 2.5х5 mm

Кон својствата

Прстен Големина:
5, 5.5, 6, 6.5, 7
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Главниот Камен:
Sapphire
Повод:
Ангажирање
Метали Тип:
Жолто Злато
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Пол:
Жените
Страна Камен:
Никој
Поставување Тип:
Prong поставување
CertificateType:
Gem Оценување Центарот на Пекинг Универзитетот
Обликотшема:
Геометриски
Стил:
Класичен
Метал Печат:
18k

Најдобри предлози во категоријата