.

.

10W 20W 30W 50W Водоотпорен RGB LED Драјвер за RGB LED Чип КОЧАН SMD LED Зрнца со 24 Копче за Далечински управувач За Floodlight на Вниманието

10W 20W 30W 50W Водоотпорен RGB LED Драјвер за RGB LED Чип КОЧАН SMD LED Зрнца со 24 Копче за Далечински управувач За Floodlight

DEN 372.00
DEN 294.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Карактеристики : Прекинувач за напојување, ги претвора 110-245 V AC 6-38 V ВАШИНГТОН. Сертификати на CE, и Ro Hs, професионална и сигурна. Стабилен, со висока ефикасност и прецизни излезен напон. Широко се користи како адаптер за LED Чип, LED Лента, LED дисплеј, билборд, индустриска опрема, итн. Спецификации : Предмет тип : LED драјвер за floodlight Моќ : 10 W/20 W/30 W/50 W Струја : 270m Ah/300m Ah/300m Ah/600m Ah+-5% Влезен напон : 110-245 V AC Излезен напон : 10 W 6-10 V DC 20 W 12-26 V DC 30 W 27-38 V DC 50 W 20-33 V DC Фреквенција : 50-60 Hz Работна температура : -40 степен ~+70 степен Складирање температура : -40 степен ~+70 степен IP оценка : IP67 Животен век : 50,000 hr Сертификат : CE, Ro Hs боја на каросеријата : Сребрен Материјал : Алуминиум случај Ако сакате единствена боја на диск (бела / топло бела); можете да кликнете да се купи: Пакет се вклучени : 1 x RGB LED Драјвер 1 x 24 Копче на Далечинскиот (не содржи батерии)

Кон својствата

Wattage:
10W, 50W, 20w, 30w
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Влезен Напон:
AC 110-245V
Приклучок Тип:
Никој
сертификација:
CE,RoHS,EMC,CCC
Бренд Име:
Tightsen-Home
Материјал:
Алуминиум
Тежина:
0.14kg
Гаранција:
2years
Број На Модел На:
rgb led драјвер
Карактеристики:
Постојан Струја Изолирани
Излезниот Напон:
DC-DC 6V-38V
Повратен Сигнал:
DC
Влезниот Сигнал:
AC
Водоотпорен:
Yes
Пакет вклучувајќи:
1 x RGB LED Драјвер + 24 копче на Далечинскиот
Далечински режим:
IR

Најдобри предлози во категоријата