.

.

100PCS 2835 SMD LED Чип 0.5 W 50-55LM Кул Топло Бела Ултра Сјајна Површина Планината LED Чип Емитуваат Светлина Диоди Светилка

100PCS 2835 SMD LED Чип 0.5 W 50-55LM Кул Топло Бела Ултра Сјајна Површина Планината LED Чип Емитуваат Светлина Диоди Светилка

DEN 225.60
DEN 203.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Опис На Производот
Име : LED 2835 SMD 0.5 W/еез
Боја avaible : Ладна бела 6000 K-6500 K,
Природните Бела 4000 K-4500 K
Топло wahite 3000k-3500k
Vf : 3.0 V да 3.4 V
АКО : 150m A
Погледнете агол : 120 степен
Светлосен интензитет : 50-55 lm
CRI : 80
Ако треба да нарачате повеќе квантитет, ве молиме оставете порака,
ве молам контактирајте ме, ви благодариме!
Производи за :
плоча светла, флуоресцентни светла, прикажува, автомобил светла, мека светла, рефлектори, ПРЕДВОДЕНА надворешно и внатрешно осветлување и други производи

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Ладно бела 6000K, Топло бела 3000K, Природни Бела 4000k
Тип На Објект:
Топката
сертификација:
ROHS
тековната:
150MA
Број На Модел На:
2835-led-0.5 W
Напон:
3.0-3.4V
Бренд Име:
forpro

Најдобри предлози во категоријата