.

.

10w 470-475nm висока моќност кул сини led диоди

10w 470-475nm висока моќност кул сини led диоди

DEN 1536.00
DEN 1352.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Спецификација :
1. Чип бренд : Тајван Epileds 45mil.
2.Работен напон : 9-12 V.
3. Работат на струјата : 1050ma.
4.Бранова должина : 470-475nm.
5.Висок интензитет : 200-250 Lm.
5. Зрак агол : 140 степен.
6. Квалитет на гаранција : 3 години.
7. Животниот век>50,000 h.
Нашата главна чипови : Epistar,Epileds и Bridgelux со 3 години гаранција.
Големина на 10w led(mm)
Плаќање
1. ако имате било какви проблеми на плаќањето, ве молиме контактирајте со нас!
2. ако треба да купат повеќе добра, но цената не е добро, или треба и други слични производи, но да не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас
Испорака
1. ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата мора да се исти како вашиот вистински превозот адреса
2. објектот ќе биде предаден во рок од 7dyas плаќање по завршена примена
3. Време На Испорака :
-преку Експрес : Генерално од 3-7 работни дена
-преку Кина пост : Генерално 15-30working дена
Превозот начин стигнат до најголемиот број на земји во рамките 25to 35days. или повеќе за време на сезона или под влијание на настани и други несигурности, ние не може да гарантира пристигнувањето време
4. Купувачот одговори за (во случај) сите даночни или ДДВ под било circumstaces
5. Поради акции статус и временската разлика, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака
6. ако не им се допаѓаат навидум долго превозот време.ве молиме не го понудата, ние не сакаме да се добие негативен или неутрален повратни информации, бидејќи на превозот време
Гаранција& Return
1. сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испорака
2. сите производи имаат 2years гаранција(со исклучок на contrived damagement или misusage)
3. ако било какви проблеми околу нашите производи или на нашата услуга, ве молиме контактирајте со нас пред да се даваат не се позитивни повратни информации или спор, ние ќе се обидеме да нашите најдобри за решавање на проблемите, ви благодариме за соработката во однапред
4. Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период . вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. Ние ќе го поправи или да го замени предмети во рамките на гаранцијата.

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Сина
Wattage:
10W
Тип На Објект:
Топката
Број На Модел На:
YT-10WDB470-0

Најдобри предлози во категоријата