.

.

SP105E Bluetooth WS2811 WS2812B led контролер SK6812 RGB/RGBW APA102 WS2801 пиксели Led Лента Led диоди DC5V-24V

SP105E Bluetooth WS2811 WS2812B led контролер SK6812 RGB/RGBW APA102 WS2801 пиксели Led Лента Led диоди DC5V-24V

DEN 814.56
DEN 529.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


1. Стан Контрола преку Bluetooth 4.0,долго за Контрола на далечина,лесен за употреба;
2. Поддршка речиси секој вид на една жица или две-жица LED драјвер IC ;
3. Осветленоста прилагодливи,Со 200 видови на модели,кои се живи и убави;
4. Поддршка за поставување на вкупно пиксели број,може да се контролира до 2048 пиксели;
5. DC5 V~24 V широк работен напон,спречување обратна врска на напојување;
6. Корисникот поставување на штедење;
2. Апликација :
Специјализираните Стан е на располагање на двете IOS и Андроид оперативен СИСТЕМ. (хардвер треба да се поддржуваат Bluetooth 4.0)
•Apple Уред : i Phone4 S | i Phone5/5 S/5В | i Phone6 S/6s Плус | i Phone6 / 6 Плус,поддржан IOS верзија 8.0 или подоцна;
•Android OS верзијата треба да биде Андроид 4.4 или подоцна.
•За пребарување"Магија-LED" или скенирање на QR кодот подолу за да го преземете и инсталирате Апликација :
3. Спецификации :
Работна температура : -20~60;
Работен Напон : DC5 V~24 V;
Работат на струјата : 28m A~40m A;
Далечински растојание : 20 Метри;
Производ големина : 85mm*45mm*22mm;
Производ тежина : 40g ;
Сертификат : CE, Ro HS;
4.Жица Врска
1pcs SP105 E
Ако ви требаат повеќе контролер, можете да проверите :

Кон својствата

Тип На Објект:
RGB Controler
Wattage:
-
Controled Метод:
-
Max. Оптоварување На Моќ:
-
Напон:
5-24V
Режим На Конекција:
-
Бренд Име:
BTF-ОСВЕТЛУВАЊЕ
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Карактеристики:
пиксели контролер
Материјал:
-
Број На Модел На:
пиксели контролер
Извор На Енергија:
DC
Гаранција:
1year
Далечински Растојание:
-
Применливи Светла:
-
is_customized:
Yes

Најдобри предлози во категоријата