.

.

DC 12V 2 CH Реле Независни Приемник RX RF ПОБАРА Мини Контролер Одбор Учење Код 315/433mhz Smart Home Широк*линк RF Префрлате

DC 12V 2 CH Реле Независни Приемник RX RF ПОБАРА Мини Контролер Одбор Учење Код 315/433mhz Smart Home Широк*линк RF Префрлате

DEN 360.00
DEN 270.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Тука е само за Примачот за Стручно,
без предавателот
Прво на сите, вие мора да бидете сигурни дека вашиот сопствен предавателот фреквенција е 315 MHZ или 433.92 MHZ
она што е IC Чип Број
нашите приемник е учење код, тоа може да се научи повеќето од Фиксна Шифра и Учење Код Предавателот,
IC Чип вака (2262 2264 2260 2240 1527 итн.)
тоа може да не работат со тркалање код предавателот ве Молиме оставете ни масажа да ни каже што треба тоа 315 MHZ или 433.92 MHZ
Работен Напон : DC12 V + - 10%
Работат на струјата : 1 Relay 40ma, 2 Реле 70ma
Quiescent Струја : 10ma
Работна Температура : -40'c-+60'c
Работна Фреквенција : 315/433.92 MHZ Факултативна страна оставајќи ни масажа
Макс Оптоварување : 10 A Реле, Resistive оптоварување≤7А,Индуктивен товар≤3А
Примање на Чувствителност : -110d Bm
Излез Држава : Излез 0 V Префрлување Вредност употреба Реле НЕ COM NC
Макс Оптоварување : 10 A Реле, Resistive оптоварување≤8 A,Индуктивен товар≤3А Приемник Одбор Големина : 46×38×16mm Кодирање Тип : Учење на Копчето за да додадете Предавателот Излез Начин : Contact (AC/DC) DC12 V Влез Излез 0 V Префрлување Вредност употреба Реле НЕ COM NC Работа на Владата : Еден Toggle Latched прилагоди од страна на Скокач
ЕденСкокач на еден Pin или одземе Скокач
За да се префрлатеСкокач на "2&3"
LatchedСкокач на "2&3"
Еден- Притиснете и Задржете-НА, ПоракаОФ
За да се префрлате-Притиснете едно време НА. Притиснете го повторно ОФ
LatchedПритиснете НА, Притиснете B-ОФ
Учење Кодот
Текст DC12 V за Приемникот, Притиснете го копчето за учење копчето на приемникот додека LED индикатор НА, Притиснете предавателот Копче, Приемник LED индикатор за Блиц и Реле На дело,Притиснете предавателот Б Копчето, Приемник Приемник LED индикатор за Блиц и Реле Б акт, Учење на Кодот е завршена.
(2 Реле Учење е независно,тоа може да се постави Копче како вашиот сиромашните)
Бришење Кодот
Притиснете го копчето за учење Копчето и Задржете се додека LED индикатор и Flash,Расчистување на Кодот е завршена

Кон својствата

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
-110dBm
сертификација:
CCC
Бренд Име:
YurKuong
Карактеристики:
2CH Самостојно Учење
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1
Број На Модел На:
DC12V 2CHM RX само
Фреквенција:
315/433MHZ Опција со оставање масажа

Најдобри предлози во категоријата