.

.

Smart Home Светлината LED Светилка Ленти Безжична Реле Далечински Switch + Ѕид Панел Далечински Предавателот Леплива Далечински TX НЕ COM NC RX

Smart Home Светлината LED Светилка Ленти Безжична Реле Далечински Switch + Ѕид Панел Далечински Предавателот Леплива Далечински

DEN 624.00
DEN 387.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


1.Работен Напон : AC220 V +- 10%
2.Макс Оптоварување : 10 A Реле, Resistive оптоварување≤8 A, Индуктивен товар≤3А
3.Канал : 1 CH
4.Работна Фреквенција : 315 MHZ
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10'C - +60'C
Излез начин : Еден. За да се префрлате .Latched Прилагоди од страна на Скокач
Код тип : Учење код Додадете Контролер од страна на Учење Копчето на приемникот
Излез Државата :
Тоа е приспособена од страна на Скокач на Приемникот Одбор,
(пред да го промени .треба ИСКЛУЧЕТЕ го моќ. Се додека имате тоа се промени, тогаш пак на власт повторно, или Државата нема да се менува)
A : Еден-Стави на Скокач на "T&G".
Б : за да се Префрлатестави на Скокач на "M&G"
C : Latched- Земете начин на Скокач или стави на Скокач на било 1 Pin.
ЕденПритиснете на Предавателот го копчето А, примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето за ослободување На; примачот реле А е ИСКЛУЧЕНО,
За да се префрлате-Притиснете предавателот копчето за 1 пат , примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето повторно, примачот реле А е ИСКЛУЧЕНО,
LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете предавателот копчето Б, реле НА OFF.
Метод На Учење :
Текст AC220 V за Примачот .Притиснете го копчето за Учење Копчето, додека за Led индикаторот. Потоа притиснете предавателот, Led индикатор флеш брзо, тоа значи учење успешно.
Бришење Кодот
Имајќи притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот додека LED индикатор и блиц брзо, тоа значи кодот се расчисти успешно.
86 Панел Ѕид Далечински Предавателот 1/2/3 Копчето Факултативна
Тоа е panel 86 ѕид предавател кој може да се залепи на било каде. Тоа е учење код предавателот EV1527 IC Чип. Тоа може да се научи во поголемиот дел од учење код приемник, може да работат со било каков вид на учење код приемник во нашата продавница. Така што неволја донесе од страна на рутирање е да се избегнуваат успешно.
Работен Напон : DC12 V 27 A Батеријата
Работна Фреквенција : 315 MHZ во парк (433 може да се прилагоди во големи во рефус)
IC Чип : EV1527
На далечина : 10-180m (Долги)
работат на струјата : 20-25ma
Голема Копчето ѕид Предавателот е вашиот најдобар избор за дома или на Јавни Места далечински контролен систем.

Кон својствата

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Бренд Име:
YurKuong
Карактеристики:
НЕ COM NC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1
Број На Модел На:
220V 1CH R01
Тип на работа:
Текст AC220V Излез 0V Префрлување Вредност НЕ COM NC

Најдобри предлози во категоријата