.

.

12V 360 степени Безбедност ПИР Инфраред Движење Движење на Сензорот Детектор Switch Таванот Монтирани Прекинувачи

12V 360 степени Безбедност ПИР Инфраред Движење Движење на Сензорот Детектор Switch Таванот Монтирани Прекинувачи

DEN 315.84
DEN 240.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


12 V 360 степени Безбедност ПИР Инфраред Движење Движење на Сензорот Детектор Префрлете се Монтира на Таванот
Описи : детектор на движење донесува добра чувствителност детектор, интегрирано коло. Тоа собира автоматизам, погодно безбедно, заштеда на енергија и практични функции. Тоа го користи инфрацрвена енергија од човечкото како контрола-сигнал извор, тоа може да почне оптоварување одеднаш кога се влегува откривање поле. Тоа може да се идентификуваат и дење и ноќе автоматски. Тоа е лесно да се инсталира и се користи нашироко. Функција 100% сосема нов и висок квалитет; Овој производ е инфраред чувствителност детектор, тоа се користи како погодно безбедно заштеда на енергија сензор switch. Тоа го користи инфрацрвена енергија од човечкото како контрола-јачина на изворот, штом ќе се детектира движење со тоа што ќе се вклучите светлата. Тоа може да се идентификуваат и дење и ноќе автоматски, оваа единица е 6m опсег и 360 степени откривање агол. Тоа е широко се користат каде што луѓето заборавајте да го светло се исклучува. Спецификација Напон : 12 V Максимално Оптоварување : Resistive оптоварување ≤1000 W Индуктивен Товар ≤400 W(блескаво сијалица, 1000 W,заштеда на енергија светилка/флуоресцентна светилка 400 W, вниманието 200 W ) Откривање Спектар : 5-8m Откривање Агол : 360° Време на Поставување : 15 секунди - 350 секунди Таванот Отворање Дупка : 42-45mm Оптички Смисла : 10-500 LUX Големина : 65x52mm Количина : 1 Сет Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакет Содржина : 1x Сензор за Движење Детектор на Светлина Switch 1 x Упатство

Кон својствата

Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
сензор префрлате
Карактеристики:
сензор префрлате
Гаранција:
Други
Тип На Прекинувач:
сензор префрлате
сертификација:
CCC
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
BOGOU

Најдобри предлози во категоријата