.

.

Најновите Рефрактометар Пиво Жолт Вино Brix Рефрактометар ATC СЕКРЕТАР 1.000-1.130 & Brix 0-32%, за Рефрактометар со мало поле

Најновите Рефрактометар Пиво Жолт Вино Brix Рефрактометар ATC СЕКРЕТАР 1.000-1.130 & Brix 0-32%, за Рефрактометар со мало поле

DEN 1086.72
DEN 761.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Најновите Рефрактометар Пиво Жолт Вино Brix Рефрактометар ATC СЕКРЕТАР 1.000-1.130 & Brix 0-32%, за Рефрактометар со мало поле
Карактеристики на производот [ Мерен Опсег ] Brix Мерен Опсег : 0-32%,Точност : ±0.2%;Жолт Специфична Тежина Мерен Опсег : 1.000 - 1.130,Точност : ±0.001 [ Лесен за употреба ] Место 2 - 3 капки на примерок на призмата, и потоа да се погледне низ окуларот за двете Brix и Специфична Тежина читања [ Погодно за чување ] Компактна големина и лесен во тежина, преполна со пластични случај, погодно за чување и го носат околу [ Примена ] Ова се рефрактометар е специјално создадени за подготовка на ПИВО и тоа исто така може да биде голема за : Овошје, зеленчук & треви опис на Производот
* Оваа brix рефрактометар вклучува специфична тежина скала. Вие нема да имаат да се направи конверзии помеѓу brix и гравитацијата кога мерење на Оригиналниот Гравитацијата на musts или жолт. Мерење на финалниот гравитацијата точно се уште ќе се преземат некои пресметки, како и присуство на алкохол не влијае на читање. Најдобро од сè, тоа бара само неколку капки од течност за точна читање. Нема потреба да се изгуби целата hydrometer тест тегла на пиво или вино во процесот.
* Специфична Гравитација скала ќе се обезбеди брзо читање на вашата Оригинална Гравитацијата. Откако ферментација почна и алкохолот е присутен, да ги пратите на Brix скала и употреба на Рефрактометар Калкулатор за Конечниот Гравитацијата корекција.
* ATC Надомест Опсег (Изградена-во Автоматска Температурна Компензација Систем) од 10~30°C.
* Лесен и многу лесен за употреба. Ставете неколку капки од течност на оптички дел на рефрактометар, покривање на призма (течноста ќе се шири повеќе лесно преку призмата), поглед, преку окуларот против светлина (фокус, ако е потребно) и ќе биде во можност да го прочитате резултат вредност на скалата.
СПЕЦИФИКАЦИИ :
Скала / Карактеристика : Гликоза/шеќер
Скала Опсег : 0~32% Bx
Резолуција : 0.1% Bx
Скала / Карактеристика : Жолт Специфична Тежина
Скала Опсег : 1.000~1.130
Резолуција : 0.001
Автоматска Температурна Компензација (ATC : 10~30°C)
Фокус можноста
Објектот Тежина : 3.36 унци
Должина : 170mm
Испорака Тежина : 8.14 унци
Прашања Кои Имаат Потреба Од Внимание
1. Не го потопувајте единица во вода.
2. Не користите растворувач за чистење на пластични леќи.
Пакување се Вклучени : 1*Рефрактометар 1*Мини-шрафцигер 1*Pipette 1*Бришејќи крпа 1*мало поле 1*англиски упатството за

Кон својствата

Големина:
30*40*205
Точност На Мерење На:
0.1%
Употреба:
Шеќер
Бренд Име:
DARHO
Број На Модел На:
RSG-130ATC
Brix Мин. Div.:
0.1%Brix; 0.001 секретар
Мерен Опсег:
1.000-1.130 секретар Специфична Тежина скала
Brix Опсег:
Од 0 до 32%Brix
Мин. Div.:
0.1%Brix; 0.001 секретар
Тежина:
0.23KGS
Име:
Refractometers
Телото:
направени од издржлив Алуминиум
R:
0-32%Brix;1.000-1.130 секретар Специфична Тежина скала
Мерен Опсег:
пиво ,овошје ,сок ,млеко ,и др.

Најдобри предлози во категоријата