.

.

SNDWAY Дигитални ласерски растојание Метар trena ласерски Лента мерка Diastimeter тестер алатка 100-80M-70M-60M-50M-40M Ласерски Rangefinder

SNDWAY Дигитални ласерски растојание Метар trena ласерски Лента мерка Diastimeter тестер алатка 100-80M-70M-60M-50M-40M Ласерски

DEN 1499.52
DEN 1200.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. Ние мора да се земе батерии се должи на превозот компанијата политика . Сите се со Мало поле . растојание на следење (прикаже вредноста) : ДА
Лесно Додавање/ Одземање на мерење : YES
Поставено предна / задна репер : ДА
Избор на метар(m), инчен(во) и нозете(ft) : ДА
Податоци store/ потсетиме функција : ДА
Data Hold / Data јасно функција : ДА
Воздушен Балон Ниво : ДА , Вклучени
Лесно таргетирање со светли ласерски покажувач : ДА
Голем LCD екран со осветлување и мулти-линија екран (4 линии) : ДА
Авто-корекција на грешка извештај технологија : ДА
Ѕвончето индикација : ДА
Статус на батеријата Индикација : ДА
IP54 заштита (прашина & поздравниот доказ) : ДА
Auto / Manual исклучување функција : ДА
Мултифункционален со интелегентни пресметка : ДА
Компактен & корисна дизајн : ДА
CE, ROHS, FCC сертификат : ДА Спецификација : Мерен опсег : 40-100, Точност : +/2 mm Ласерски класа : Класа II Ласерска бранова должина : 635nm Ласерски максимална излезна : Прашина & Поздравниот доказ : IP 54 Ласерски Auto off : 30 години Моќ Auto off : 3min Работна температура опсег : 0-40 C (32-104 F) температура на Чување опсег : -10-60 C (14-140 F) Батерија : 1.
3>Ако цел количина е повеќе од 100pcs за секој модел, може да се обезбеди OEM Услуга во зависност од вашите барања. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.
SNDWAY Бренд ШВ-E40/50/60/70/80/100 Дигитални Ласерски rangefinder растојание метар Површина Волумен мерка алатки (40m,50m,60m,70m,80m,100 за E серија)
Ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид :
1>Ние секогаш имаме доволно производи во парк. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Ние ги доставуваме OEM услуга, ве молиме контактирајте не директно, доколку е потребно.
2>Ние ги испратите сите парцели со регистрирани Воздухопловната освен, ќе се определи друг превозот метод. Цената за пакување на промените треба да бидат платени од ваша страна. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Можете да се измери растојанието во Метрички / Imperial. Сите парцели е следење на број за вас. Второ, тоа може да се користи во груба нерамна ѕидови и astigmatism површина (стаклена леќа нерѓосувачки челик), што го одразува сигнал не е добар или се меша со зајакнување на локалната сигнал одраз
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. Тоа може исто така да зачувате 99 податоци. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Тоа доаѓа со функција за мерење на ПОВРШИНА, ВОЛУМЕН, ПОКРАЈ тоа, ОДЗЕМАЊЕ лесно. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
Карактеристики :
Инстант мерење на растојанието, област & volume со едно копче операција : ДА
Широк опсег на мерење : ДА
Висока точност : ±2mm (0.

Кон својствата

Големина:
118*54*28mm
Точност На Мерење На:
+/-2MM
Број На Модел На:
ЗЈЗ-E40/50/60/70/80/100
Моќност Тип:
Батеријата-Напојува
Бренд Име:
SNDWAY
Тип:
ласерски rangefinder
ласерски ниво:
II класа.
ласерски тип:
635nm
На Мало Поле:
Со
Ласерски Auto off:
На 30 години
Единствен/Континуирани мерења на локации:
Yes
Макс./Мин. растојание на следење :
Yes
Избор на метар(m), инчен и нозете(ft):
Yes
Воздушен Балон Ниво:
ДА, Вклучени

Најдобри предлози во категоријата