.

.

DWCX Автомобил Задните Дожд Прозорец ветробранското стакло Шофершајбната Гума Wiper Рака + Wiper Ножот За LEXUS RX300 RX330 RX350 RX400h 1999 - 2012

DWCX Автомобил Задните Дожд Прозорец ветробранското стакло Шофершајбната Гума Wiper Рака + Wiper Ножот За LEXUS RX300 RX330

DEN 911.52
DEN 793.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Заден Прозорец Шофершајбната Wiper Рака + Нож За LEXUS RX300 RX330 RX350 RX400h Точка име : Заден Прозорец Шофершајбната Wiper Рака + Нож За LEXUS RX300 RX330 RX350 RX400h Состојба : 100% нов Објект се вклучени :
Заден Прозорец Шофершајбната Wiper Рака x 1
Прозорецот Шофершајбната Wiper Сечилото x 1
Компатибилен :
За LEXUS RX300 1999-2003
За LEXUS RX330 2004-2006
За LEXUS RX400h 2006-2008
За LEXUS RX350 2007-2012
Функција :
Одличен Материјал на Прозорецот Шофершајбната Wiper Сечилото :
1) Специјални пластични + fiberglass скелет
Оригиналниот изглед, се насочат дизајн, повисока класа outlook. На високо-одделение материјали (PBT + 30% GF). Тврди и кршливи карактеристики. Се прилагодат на тешки опкружувања.
2) не ' Рѓосувачки челик shrapnel
Чиста SUS-304-H нерѓосувачки челик seiko, трајни водат, никогаш не рѓа.
3) Висок квалитет на гумена лента
Користете увезени гума, и напредна технологија на производство. Површината на лента беа обработени од страна на три специјален третман (SP - такса мазива, S - graphitization, N - chlorination)
Совршен Дизајн на Прозорецот Шофершајбната Wiper Рака :
1) Мозаик Дизајн
Шофершајбната wiper рака Заедничко користење мозаик дизајн, во согласност со оригиналниот автомобил. Тоа, исто така, има цинк-алуминиумска легура за полнење во внатрешноста.
2) Регулаторната Заеднички
Заедничката помеѓу wiper ножот и wiper рака е во согласност со оригиналниот автомобил.
Инсталација :

Кон својствата

Lexus Модел:
RX300
RX300-Година:
1999,2000,2001,2003,2002
Бренд Име:
DWCX
За Возило Брендови/Модел:
Lexus
Компатибилен 1:
За LEXUS RX300 1999 2000 2001 2002 2003
Компатибилен 2:
За LEXUS RX330 2004 2005 2006
Компатибилен 3:
За LEXUS RX400h 2006 2007 2008
Компатибилен 4:
За LEXUS RX350 2007 2008 2009 2010 2011 2012
Состојба:
100% нови
Објектот се вклучени:
Заден Прозорец Шофершајбната Wiper Рака x 1 ; Wiper Сечилото x 1

Најдобри предлози во категоријата