.

.

DWCX Заден Прозорец Шофершајбната Wiper Рака + Нож За Peugeot 206 / 207 1998 - 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010

DWCX Заден Прозорец Шофершајбната Wiper Рака + Нож За Peugeot 206 / 207 1998 - 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009

DEN 911.52
DEN 519.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Заден Прозорец Шофершајбната Wiper Рака + Нож За Peugeot 206/207 1998-2010 Точка име : Заден Прозорец Шофершајбната Wiper Рака + Нож За Peugeot 206/207 1998-2010 Состојба : 100% нов Објект се вклучени :
Заден Прозорец Шофершајбната Wiper Рака x 1
Прозорецот Шофершајбната Wiper Сечилото x 1
Компатибилен :
За Peugeot 206/207 1998-2010
Answer : ___________________________ Note : Не се компатибилни за X рег 2000 206
Функција :
Одличен Материјал на Прозорецот Шофершајбната Wiper Сечилото :
1) Специјални пластични + fiberglass скелет
Оригиналниот изглед, се насочат дизајн, повисока класа outlook. На високо-одделение материјали (PBT + 30% GF). Тврди и кршливи карактеристики. Се прилагодат на тешки опкружувања.
2) не ' Рѓосувачки челик shrapnel
Чиста SUS-304-H нерѓосувачки челик seiko, трајни водат, никогаш не рѓа.
3) Висок квалитет на гумена лента
Користете увезени гума, и напредна технологија на производство. Површината на лента беа обработени од страна на три специјален третман (SP - такса мазива, S - graphitization, N - chlorination)
Совршен Дизајн на Прозорецот Шофершајбната Wiper Рака :
1) Мозаик Дизајн
Шофершајбната wiper рака Заедничко користење мозаик дизајн, во согласност со оригиналниот автомобил. Тоа, исто така, има цинк-алуминиумска легура за полнење во внатрешноста.
2) Регулаторната Заеднички
Заедничката помеѓу wiper ножот и wiper рака е во согласност со оригиналниот автомобил.
Инсталација :

Кон својствата

206-Година:
2002,2000,2009,2006,2008,2007,1999,2003,2001,1998,2004,2010,2005
Бренд Име:
DWCX
За Возило Брендови/Модел:
peugeot
Peugeot Модел:
206
забелешка:
Не се компатибилни за X рег 2000 206
Состојба:
100% нови
Објектот се вклучени:
Заден Прозорец Шофершајбната Wiper Рака x 1 ;Wiper Сечилото x 1

Најдобри предлози во категоријата