.

.

Светло Белата Точка Стил Памук Ткаенини Домашен Текстил За Шиење Крпа Tecido Tilda Ткиво Комбинација На Масти Квартал Занаети Кукли Telas

Светло Белата Точка Стил Памук Ткаенини Домашен Текстил За Шиење Крпа Tecido Tilda Ткиво Комбинација На Масти Квартал Занаети

DEN 48.00
DEN 24.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Следи за да Добиете Подарок
"Ве молиме следете мојата продавница. Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 подарок. "Teramila Тим на октомври 1, 2017
Ако кликнете на "следат" копчето на teramila насловна страница за да следите нас, ќе добие 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 Подарок.
Ве молиме не заборавајте да оставите порака "јас го следам" кога ставање ред, па подарок може да ви бидат испратени.
Бренд Ткаенини : TERAMILA
Име на производ : памучна ткаенина парче.
Материјал : 100% памук. тенка,не густа.
Употреба : погоден за шиење играчки, tildas,крпеница,quilting,scrapbooking,занаети и други шиење проекти, почетник пракса
Пакет Содржина : 1 парче
11 Пре-сече Големини се достапни,тие се
5cmx50cm , 20cmx25cm , 30cmx30cm , 25cmx25cm 100 cmx100cm 40cmx50cm 25cmx150cm 20cmx50cm 50cmx50cm 50cmx100cm
Овие се пре-сече делови, ако цел 2 парчиња или повеќе, тоа не е континуирано.
За големината 50cmx150cm,100cmx150cm,ткаенина ширина е 150см, па кога ќе цел 2 парчиња или повеќе, Ние ќе ги намали континуирана парче.
На пример :
Цел 1 парче, се сече 50cmx150cm (половина метар)
Цел 2 парчиња, се сече 100cmx150cm ( еден метар)
Цел 3 парчиња, се сече 150cmx150cm ( еден метар и половина)
Цел 4 парчиња, се сече 200cmx150cm ( два метри)
И така натаму..
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) се намали од страна, ве молиме овозможи 1-2cm грешка.
2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.
3) кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.
4) кога вкупната количина е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail.
5) кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати. Ве молиме да се зголеми цел или да го откажете цел.
6) Ако сакате да ги откажете нарачате, ве молиме изберете причина "купувачот не сакате да го купите", па вашите пари може да се врати веднаш.

Кон својствата

боја:
5x50, 20x25, 30x30, 25x25, 100x150, 40x50, 25x150, 50x150, 20x50, 50x100, 50x50, 100x100
Техника:
Ткаени
Материјал:
100% Памук
Стил:
Обична
Бренд Име:
TERAMILA
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Ширина:
150cm
Велур Ткаенина Тип:
no
Функција:
Еко-Пријателски
Nonwoven Техника:
no
Плетени Тип:
no
Тип:
Обична
Погоден за:
крпеница,scrapbooking, кукли,занаети
Големина мерка:
CM
Сечење грешка:
За 1-2cm
Превозот метод 1:
Кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.
Превозот метод 2:
Кога вкупниот износ е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail
Ве молиме имајте во предвид:
кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати. Ве молиме да се зголеми или да го откажете

Најдобри предлози во категоријата