.

.

Chainho,Печатени Twill Памук Сатен Ткаенина,Девојка со Шума,За DIY Quilting Шиење Бебе&Децата Лист,Перница,Перница Материјал

Chainho,Печатени Twill Памук Сатен Ткаенина,Девојка со Шума,За DIY Quilting Шиење Бебе&Децата Лист,Перница,Перница Материјал

DEN 529.92
DEN 424.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Chainho,Печатени Twill Памук Сатен Ткаенина,Цртан филм Серија, За DIY Quilting Шиење Бебе&Децата Лист,Перница,Перница Материјал Забелешка :
Големина на единица : 1 парче=100cmx160cm ( ширина е 160cm)
Ако цел 1 парче, големината е 100cmx160cm, ако цел 2 парчиња, големината ќе биде 200cmx160cm,
Ако цел 3 Парче, големината ќе биде 300cmx160cm...
Ние ќе ги намали континуирана парче, ако цел повеќе од 1 парче.
Сите ткаенини и филц се скрати со рака.
Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 1-2cm отстапување.
Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.
Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
ЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линк
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чувствува ткаенина
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памучна ткаенина комбинација quilting пакет
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за рачно боени памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за poplin памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чипка лента
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за копчето
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за панделка
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк
ПРОСТОР

Кон својствата

Велур Ткаенина Тип:
Никој
Стил:
Twill
Функција:
Еко-Пријателски
Техника:
Ткаени
Бренд Име:
chainho
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Материјал:
100% Памук
Шема:
Печатени
Ширина:
160cm
Тип:
памук сатен ткаенина
Плетени Тип:
Никој
Nonwoven Техника:
Никој
Материјал:
100% Памук Сатен Ткаенина
Функција:
Дише & Еко-Пријателски
Стил:
3 Дизајн Цртана Серија (Девојка со шумски)
намалување:
3-5%
Големина:
1Piece=100cmx160cm
Тежина:
1Piece=180g
Предиво:
На 60-тите
густина:
173x113
користат за:
DIY Комбинација Quilting Шиење/рачно изработени Везана Hometextile
Употреба:
Бебе & Децата Лист/Перница/Перница/Завеса/Играчки Материјал,Платно

Најдобри предлози во категоријата