.

.

Organza: Чиста свила ткаенини, чиста, рачно изработени, занает од дворот

Organza: Чиста свила ткаенини, чиста, рачно изработени, занает од дворот

DEN 316.80
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Вашата цел ќе биде предаден in1-3 работен ден од Кина пост воздух mail по вашата исплата е расчисти. Цената е за еден двор. Ако сакате посебни должина на, ве молиме слободно контактирајте со нас. **************************************************DESCRIPTION************************************************ Ние ќе ја намали вашата нарачка и чувајте ги сите континуирано.
Боја#5 е лево околу 15 метри.
Материјал : 100% свила
Боја : како на слики
Ширина : 92143cm
Тежина : 2055g/m
Соодветност : врвот, маица, блуза, сукња, фустан, занает
Се протега на ветер :
√не-еластичен
малку еластичен
прилично широк
еластичен
Тежина на ветер :
√тенка
Мало
тенка
умерена
дебели
Дебелина, индекс :
√чиста
прилично чиста
мало чиста
нема чиста
Мекост на ветер :
sculptural
√Малку sculptural
умерена
мека
Сезона соодветноста :
√пролет
√лето
есен
зима
Кога првпат го видов овие шарени organza ткаенина, мислев зборот "Романтичен". Да, тоа е романтичен стил како романтична и среќа свадбата. Тоа е чиста свила материјал и тоа е чиста. Секој оглас има 21 бои, не може да се малку различни бои, бидејќи тие се толку слаби. И постојат различни акции од нив, ве молиме контактирајте ме ако ви се допаѓа било која од нив.
Ве молиме да се потсети дека вистинската боја може да изгледаат различно од слики, бидејќи камерата, светлина и го следат..,која не треба да биде причина за не-позитивни повратни информации.

Кон својствата

боја:
Број 2, Број 3, Број 4, Број 8, Број 15
Материјал:
100% Свила
Функција:
Дише
Техника:
Ткаени
Стил:
Обична
Тип:
Organza Ткаенина
Тип На Производ:
Органски Материјал
Шема:
Предиво Обоена
is_customized:
yes

Најдобри предлози во категоријата