.

.

1 метар Памук Ткаенини гроздобер Сина Рози Печатени детска облека, Постелнина Tilda Крпа quilting комбинација од Метар 160cmx100cm

1 метар Памук Ткаенини гроздобер Сина Рози Печатени детска облека, Постелнина Tilda Крпа quilting комбинација од Метар

DEN 438.24
DEN 416.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Следи за да Добиете Подарок
"Ве молиме следете мојата продавница. Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 подарок. "Teramila Тим на октомври 1, 2017
Ако кликнете на "следат" копчето на teramila насловна страница за да следите нас, ќе добие 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 Подарок.
Ве молиме не заборавајте да оставите порака "јас го следам" кога ставање ред, па подарок може да ви бидат испратени.
Име на производ : памучна ткаенина метар
Материјал : 100% памук. добар квалитет, погоден за бебе постелнина лист за шиење,
децата bibs,облека,quilting,крпеница,tilda кукла за шиење и други проекти.
Портретирани како слика се прикажани
Ширина : 160 см
Пакет Содржина : наведени цената е за 1 метар (160cmx100cm)
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) намален за рака (+-2cm грешка)
2) ако цел 2 метри или повеќе, ќе се намали на континуирана парче.
3) мала боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.

Кон својствата

Техника:
Ткаени
Ширина:
160cm
Материјал:
100% Памук
Стил:
Twill
Бренд Име:
TERAMILA
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Велур Ткаенина Тип:
no
Функција:
Еко-Пријателски
Nonwoven Техника:
no
Тип:
Памук Ткаенини
Плетени Тип:
no
Употреба:
за шиење облека, постелнина, quilting, крпеница, занаети,tilda кукла
ткаенина, крпа, текстил:
дома texitle
Материјал:
100% памук twill
Бесплатен превозот :
бесплатен превозот до 68 земји
Ткаенина Ширина:
160cm
Пакет Содржина:
100cmx160cm
is_customized:
yes
дизајн:
Трендафил

Најдобри предлози во категоријата