.

.

25-200FT Магија флексибилни Проширување Градина Црево репортажите +спреј Пиштол Градина Вода Црево Автомобил наводнување конектор Blue & Зелена

25-200FT Магија флексибилни Проширување Градина Црево репортажите +спреј Пиштол Градина Вода Црево Автомобил наводнување конектор

DEN 816.00
DEN 392.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


ЗАБЕЛЕШКА : ако користите sprinkler,дека 's НЕ во прилог на земјата,како што се осцилирачки sprinkler, кога ќе се сврти водата НАДВОР,вашата sprinkler може да се влече краток distace како вода црево договори назад за да го 's првобитната должина,ова не треба да наштети на вашиот вода црево или вашиот sprinkler.1 M,по се пополни на вода,може да се Протегала должина околу 12 M-15 МИЛИОНИ
25 FT : стоката должина приближно 2.8 M,по се пополни на вода,може да се Протегала должина околу 19 M-22.Не се инсталира млазницата. Ви благодариме однапред.2 M,по се пополни на вода,може да се Протегала должина околу 5М-7 M
Марка : должината беше мерена со рачно производство, ако малку различни по сте го добиле вистински добра,што е normaly
Тип :
Градина /Автомобил/Домување ект Отворен/Затворен чистење
Дијаметар : 1/4 "3/8"
Материјал : Гума
Карактеристики : Прилагодлив, анти-носат, анти-корозија, УВ отпорни, флексибилни, за да вратите назад, мека
Стандард : ANSI
Градина црево тип : водоводните цевки
Боја : Сина и Зелена боја

Пакетот вклучува :
1 X Градина црево
1 X Универзален Стандард Со Spary Пиштол
Драги пријатели, должината на цревото ќе се промени според притисок на цевката должина, притисокот на водата е мала, ако вашето семејство цевка користење на пократки кога е соодветно, ве молиме не користете ја должината на производот спорови однапред, ви благодариме

Ве молиме прочитајте ги сите важни информации за задната страна подолу пред да пее со вода црево
ИНСТРУКЦИИ за користење на вода црево со sprinkler
1) го Вклучите за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА вентил на крајот на yur вода црево за да го ИСКЛУЧИТЕ позиција
2) Претвори водата во изворот и вода црево ќе се прошири за тоа 's максимална должина,кога се користи вода црево за прв пат,тоа 's препорачува прво да се пополни и да се прошири црево и малку водат hoe за ослободување на стегање во надворешниот укината материјал за покривање, Потоа отпуштете вода и рефил да го користите нормално
3)ги Приложите вашите sprinkler за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА вентил
4) Место на вашиот sprinkler во descired место во вашиот двор или градина
5) Точка sprinkler млазницата далеку од вас и вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ вентил за osition и одиме подалеку,вашиот sprinkler ќе работи на ист начин, Таа работи со било кој обичните црево.2 M,по се пополни на вода,може да се Протегала должина околу 47 M-52 M
150 FT : стоката должина околу 11. 2 почекајте за црево експанзија, кога сакате да го користите, ве молам, инсталирајте вода пиштол.8 M,по се пополни на вода,може да се Протегала должина околу 32.8 M,по се пополни на вода,може да се Протегала должина околу 40 M-45 M
125 FT : стоката должина околу 9 M-10.5 M
50 FT : стоката должина од околу 4. 3 откако употреба, ве молиме затворете ја славината.5 M
100 FT : стоката должина околу 6.

Ние навистина го цениме вашиот бизнис и ќе работат напорно за да заработите вашата позитивни повратни информации & вашиот повтори бизнис, но ние не сме совршени.
1/4 дијаметар е сина, 3/8 на дијаметарот е зелена
Градина црево има различни големини, ве молиме одберете ја соодветната големина на слики, треба она што боја, ве молиме оставете порака, ви благодариме
Упатства за употреба : 1 црево поврзани со тапа, ве молиме да користите мал проток на вода.
Вода Црево Должина листата :
200 FT : стоката должина околу 16. Ако сме направени од некоја грешка или имате не беа't задоволни со вашата нарачка, ние ќе направиме максимални напори да се реши проблемот и ќе бидам благодарен ако можете да ни даде можност да се поправи тоа.2 M,по се пополни на вода,може да се Протегала должина околу 25 M-30 M
75 FT : стоката должина околу 4.

Кон својствата

Lengh:
25ft, 50ft, 75ft, 100ft, 125ft, 150ft, 175ft, 200ft
боја:
зелена, сина
Тип:
Градина Црево Репортажите
Функција:
Самостојна,Телескопски Рачка,Прилагодлив,Анти-Абразија,Анти-УВ,Флексибилни,Анти-Корозија,Мека,Rewindable,Ѕид Mountable
Материјал:
Гума
Број На Модел На:
25FT50FT75FT100FT125FT150FT
Стандард:
ANSI
Градина Црево Ролна Тип:
Вода Црево
Тип:
Градина Црево Репортажите
Функција:
Прилагодлив,Анти-Абразија,Анти-Корозија,Флексибилни,Мека
Употреба:
Автомобил перење, градинарство, градина наводнување
спреј пиштол:
7 Начини Спреј Пиштол
is_customized:
Yes
боја:
Зелено И Сино
Дијаметар:
1/4или 3/8
Стандард:
ЕУ или САД Стандард
Големина:
25FT,50FT,75FT,100FT,125FT,150FT,175FT,200FT

Најдобри предлози во категоријата