.

.

50Pcs светлина Носителот Luminaria Хартија Фенер Свеќа Торба за Нова Година, Божиќ Украси Настан Партија Материјали трговија на Големо

50Pcs светлина Носителот Luminaria Хартија Фенер Свеќа Торба за Нова Година, Божиќ Украси Настан Партија Материјали трговија

DEN 1200.00
DEN 900.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Забелешка : Оваа ставка го со чантата само,без свеќа,можете да изберете свеќа или led светло од нашата продавница.благодарение Тежина : 15g
Големина : 15cm широк x 9cm длабочина x 26.5 cm висока (6"x3.5"x10.5")
Материјал : Пламен Retardant хартија
Примена : Ова Свеќа Кеси може да се користи за Роденден ,свадба, фестивал прослава лица, отворање на прослави, е убава декорација за било отворено вечер настан, од свадби за да се barbeques и градина soires. Дефинитивен совети за поставување на свеќа кеси или luminaria најефективно :
1. Отвори чантата и се прелива околу 2-3 чаши на песок, кити се фрлаат отпадоци, мали камчиња или почвата во тоа.
2. Место на кеси за 1-1.5 м, освен за максимално осветлување ефект.
3. Место свеќа во центарот на куп, туркаат надолу во почвата, па тоа е исправена положба и стоење. Можете да го користите тешки чај светлина свеќа или votive свеќа.
4. Светлина на свеќи користејќи или голем СКАРА натпревар или на скара полесни. Помали натпревари ќе биде тешко да го користите и ќе потрае некое време, ако имате голем број на свеќи на светлина.
5. Изгаснат свеќа откако ќе завршите со настанот. Препорачувам : да ги користите сите на време за креирање на инстант границата заедно градинарски патот што води на лице место, надолу отворено свадба ходниците на зајдисонце, до скалите, што доведува во свадба прием, и околу базени за swanky barbeques. Поврзано : Постојат и други дизајни свеќа кеси ,LED Свеќи и LED Оркестарот светла во Нашата Продавница.

Кон својствата

Повод:
Ноќта На Вештерките,Роденден,Годишнина,Забава,Свадба & Ангажман,Свадба
Материјал:
Хартија
Фенер Тип:
Небото Фенери
Фенер Форма:
Правоаголни
Број На Модел На:
1LZD-SX-WHT-50
Бренд Име:
ourwarm
Тип:
Настанот Партија Материјали
тип 2:
нова Година за декорација
Пакет:
50pcs
Тип 4:
Декорација на свадби
Тип 5:
Кинески хартија фенери
Тип 6:
Хартија фенери за свадба партија декорации
Тип 7:
Партија Декорации

Најдобри предлози во категоријата