.

.

2 парчиња MT3608 DC-DC прилагодливи чекор-up моќ конвертор модул за Arduino и Повеќе

2 парчиња MT3608 DC-DC прилагодливи чекор-up моќ конвертор модул за Arduino и Повеќе

DEN 73.44
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Поврзете 2~24 V ВО + и -
Прилагодување на pontentiometer да putput вашата посакувана напон
Излезниот напон е секогаш повисока отколку влезниот напон
Излезен напон : 400000 v
Ве молиме да се земе дополнителна претпазливост да не се хранат maximun влезен напон
Врв тековната излез постои повеќе од 2 Amp
Максимална излезна струја : 2 Amp
Влезен напон : 2 v ~ 24 v
Максималниот излезен напон : 28 v
Ефикасност : Помалку од или еднаква to94%
Големина : прибл. 35*15*6mm/1.37*0.59*0.23 инч
Нето тежина : околу. 40g
материјал : CCL
боја : сина
пакување : 2 x MT3608 2 Amp DC-DC Чекор До Модул
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Кон својствата

Број На Модел На:
брзо
Тип:
како опис

Најдобри предлози во категоријата