.

.

Вистински Meanwell д-р-100-12 AC/DC Единствен Излез 100W 12V 7.5 НА Индустриски DIN Железнички Напојување

Вистински Meanwell д-р-100-12 AC/DC Единствен Излез 100W 12V 7.5 НА Индустриски DIN Железнички Напојување

DEN 1320.00
DEN 1135.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Вистински Meanwell д-р-100-12 AC/DC Единствен Излез 100 W 12 V 7.5 НА Индустриски DIN Железнички Напојување
Примена
Meanwell DIN Железнички Напојување погоден за Индустриски систем за контрола, phlx измислица опрема, фабрика за автоматизација, електро-механички апарати, итн.
Нашата Компанија
Ние нудиме на големо на Напојување избор од индустријата напојување од водечките производителот-Meanwell бренд. Тоа е нашата мисија да се обезбеди сигурно решение за вашиот напојување барања. Од 2002 година, Kulon е помагање на електронската индустрија е инженери, купувачи andtechnicians најде идеален AC/DC, DC/DC, DC/AC Напојување Решенија за своите апликации. Ако немате идеја на изборот на модел , ве молиме да бидат слободни да контакт. Нашиот тим е посветен да одговарање на вашите напојување прашања.
Повратни информации

Кон својствата

Излез Тип На:
Еден
Бренд Име:
ЗНАЧИ ДОБРО
Излезниот Напон:
12v
Излезна Моќност:
51 - 100W
Излезна Струја:
7.5 А
Фрекфенција:
47 ~ 63Hz
Број На Модел На:
Д-р-100-12
Влезен Напон:
88 ~ 264VAC
Гаранција:
3 Години
Ефикасност:
87%
Работна температура:
-20 ~ +60℃
Заштита Од Преоптоварување:
105 ~ 135% номинална излезна моќност
Во текот напон заштита:
16 ~ 20V
Го Издржат Напонот:
I/P - О/P
димензија:
100*93*56mm (W*H*D)
Бран&Бучава:
120mVp-p
НАПОН ADJ. ОПСЕГ:
12~15V

Најдобри предлози во категоријата